Де взяти гроші на розвиток бізнесу – інвестиції або кредит?

При відсутності власних коштів для запуску, модернізації або розширення бізнесу у підприємців виникає проблема – де і як дістати гроші (рос. “где взять денег”)? Можна взяти кредит (тут буде корисним такий сервіс https://creditop.com.ua/gde-vzyat-deneg/) або залучити інвестиції, що ж ліпше? Однозначно відповісти не можна, адже це залежить від конкретного випадку. Порівняємо ці два способи залучення капіталу за наступними критеріями:
1. Доступність. Взяти в банку споживчий кредит особисто на себе на невелику суму дуже просто. Банки самі бігають у пошуках позичальників, і при цьому підвищують ліміти старанним позичальникам. Якщо ж на розвиток бізнесу необхідно кілька сотень тисяч доларів, споживчого кредиту не вистачить. В цьому випадку потрібно кредитуватися як юридична особа. З такими кредитами для бізнесу ситуація складніша, але знайти інвестора – це більш складно. Необхідні певні гарантії. Кредит з поганою кредитною історією. Економте свій час використовуючи сервіс з підбору вигідних позик з мінімальною процентною ставкою. Оформлення займає не більше 15 хвилин – найшвидша пропозиція на ринку!
2. Гарантії. Якщо Ви берете кредит в банку на велику суму, в обов’язковому порядку банк зажадає гарантії погашення кредиту: застава, підтверджені доходи, розмір яких дозволить виплачувати кредит і відсотки по кредиту, порука. Інвестор не вимагає мільйон паперів, для нього ключове – перспективність бізнесу. Якщо Вам потрібен капітал на інноваційний бізнес або проривну ідею, яка може зацікавити інвесторів, і Вам при цьому нічого залишити в заставу банку, то інвестор – кращий варіант.
3. Повернення і графік погашення. Банки видають кредити на поворотній основі, при цьому повертати суму кредиту та сплачувати відсотки потрібно строго за графіком, встановленим договором. При порушенні графіка нараховуються штрафні санкції, загальна сума заборгованості зростає. У разі інвестицій – гроші найчастіше повертати не потрібно, це фінансування передбачає інші цілі. Графіків погашення немає, інвестор отримує свій відсоток від прибутку.
4. Відсоток від прибутку. Інвестор отримує свій обумовлений відсоток від прибутку, коли бізнес почне приносити прибуток, навіть в разі якщо прибуток буде тільки через два-три роки. При цьому свій відсоток інвестор буде отримувати на весь період функціонування проекту, що фінансується. Гасити відсотки по кредиту необхідно при будь-яких умовах, не залежно приносить або не приносить прибуток Ваш бізнес. Але необхідно виплачувати кредит і відсотки встановленої суми тільки до моменту повного розрахунку, довічних зобов’язань у Вас немає.
5. Частка в бізнесі і вплив. Кредитор не має ніякого впливу на Ваш бізнес, його цікавить тільки отримати назад суму по кредиту і нараховані відсотки. Що чекає Ваш бізнес в майбутньому – йому не цікаво. Інвестор безпосередньо зацікавлений в прибутковості Вашого бізнесу, в його розвитку. Він вкладає свої гроші заради частки в бізнесі. Великі інвестори вважають за краще купувати не менше 50% компаній, щоб мати більше можливості впливати на Ваш бізнес.
6. Зобов’язання при банкрутстві. У разі банкрутства зобов’язання перед кредитором залишаються в будь-якому випадку, перед інвестором – тільки в разі можливості, наприклад, за рахунок розпродажу майна бізнесу або залишків товарів.

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал