Чіллери для охолодження рідини

495

Холодильні машини, що працюють в центральних системах кондиціонування, називаються чіллерами. Завдання цього обладнання полягає в охолодженні або підігріві теплоносія, який потім подається через трубопроводи. Чіллери http://www.evroprom.com/ застосовуються в багатьох галузях промисловості, в тому числі для охолодження прес-форм і виробництва газованих напоїв.

Різні моделі можуть відрізнятися одна від одної конструктивним виконанням, схемою підключення, видом охолодження конденсатора і наявністю теплового насоса.

Для того, щоб провести підбір чіллера – дуже важливо виконати правильне складання технічного завдання на розрахунок, в якому беруть участь не тільки параметри самого водоохолоджувача, але і дані про його розміщення і умови його спільної роботи з споживачем. На підставі виконаних обчислень можна вибрати чіллер.

Не потрібно забувати про те, в якому регіоні Ви знаходитесь. Наприклад, розрахунок для міста Київ буде відрізнятися від розрахунку для міста Одеса, так як максимальні температури двох даних міст відрізняється.

За таблицями параметрів водоохолоджуваних машин робимо перший вибір чіллера і звіряємося з його характеристиками. Далі, маючи на руках основні характеристики обраної машини, такі як: – холодопродуктивність чіллера, споживана ним електрична потужність, чи є в його складі гідромодуль, обсяг, який проходить через охолоджувач повітря (який нагрівається) в куб.метрах на секунду – Ви зможете перевірити можливість установки охолоджувача води на виділеному майданчику. Після того, як охолоджувач води задовольнить вимоги технічного завдання і найімовірніше зможе працювати на підготовленому для нього майданчику рекомендуємо звернутися до фахівців, які перевірять Ваш вибір.

Основні вимоги до місця майбутньої установки охолоджувача води і схеми його роботи зі споживачем:

  1. Якщо заплановане місце в приміщенні, то – чи можливо в ньому забезпечити великий обмін повітря, чи можливо в це приміщення внести охолоджувач води, чи можливо в ньому буде його обслуговувати?
  2. Якщо майбутнє розміщення охолоджувача води на вулиці – чи буде необхідність його роботи в зимовий період, чи можливе використання незамерзаючих рідин, чи можливо забезпечити захист охолоджувача води від зовнішніх впливів (анти-вандального, від листя і гілок дерев, і т.д.)?
  3. Якщо температура рідини, до якої її треба охолоджувати нижче +6 ° С або вона вище + 15 ° С – найчастіше такий діапазон температур не входить в таблиці швидкого вибору. У цьому випадку рекомендуємо звернутися до фахівців.

Слід визначитися з витратою охолоджувальної води і необхідним тиском, який повинен забезпечити гідромодуль охолоджувача води – необхідне значення може відрізнятися від параметра обраної машини.

Якщо температуру рідини необхідно знизити більш ніж на 5 градусів, то схема прямого охолодження рідини не застосовується і необхідні розрахунок і комплектація додатковим устаткуванням.

Прокоментуєте?

Передплатіть УЛГ у форматі PDF!