Стіни будинку можна утеплити з внутрішньої і зовнішньої сторони. Всі ми знаємо, що зовнішнє утеплення фасадів використовується набагато частіше, адже вважається більш ефективним. Проте, в деяких випадках може бути застосована тільки внутрішня теплоізоляція, і у неї, до речі, також є свої переваги.
Внутрішнє утеплення може вирішити задачу енергозбереження, але підходити до процесу необхідно дуже обережно. Помилка в розрахунках або монтажі – і точка роси зміщується всередину будинку, що буде провокувати намокання фасадної стіни і утеплювача.
Наслідки цього процесу – вогкість і цвіль в квартирі, зниження довговічності зовнішніх стін будинку і, природно, зниження теплоізоляційних якостей утеплювача. Серед інших мінусів внутрішнього утеплення:
- зменшення корисної площі кімнати;
- необхідність облаштування потужної системи вентиляції;
- складність проведення робіт, щоб уникнути конденсації вологи;
- під час проведення робіт з утеплення в кімнаті не можна буде жити;
- навіть при правильному поводженні всіх робіт не вдасться уникнути промерзання стіни будинку, адже вона не буде прогріватися від внутрішнього тепла;
- більш швидке охолодження стін.
Є у внутрішнього утеплення квартири в багатоквартирному будинку свої плюси:
Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал
- більш швидке нагрівання стін;
- можливість виконати всі роботи самостійно, так як не потрібно залучення бригад з промисловими альпіністами. З іншого боку, щоб грамотно виконати всі роботи, буде потрібен високий рівень кваліфікації;
- внутрішнє утеплення можна виконати разом з ремонтними роботами;
- внутрішнє утеплення – єдиний вихід зробити квартиру теплішою, якщо вона розташована в будинку, який несе історичну цінність і мешканцям заборонено змінювати вигляд фасаду.
У зовнішнього утеплення фасаду багатоквартирного будинку набагато більше переваг:
- тепло всередині зберігається довше, в приміщенні підтримується відносно стабільна температура і влітку, і взимку;
- площа квартири не зменшується;
- під час проведення робіт з утеплення можна не залишати квартиру;
- шар утеплювача і декоративної обробки захищають стіни будинку, продовжуючи їх термін служби.
Серед мінусів:
- неможливість провести зовнішнє утеплення своїми силами. Правда, деякі мешканці перших поверхів беруться за подібні роботи, але при цьому потрібно бути добре впевненим у власній кваліфікації;
- точкове зовнішнє утеплення – швидше за шкоду, ніж користь, про що ми поговоримо нижче.
Зовнішнє утеплення здатне змінювати вигляд фасаду будинку, і це може бути як плюсом, так і мінусом. Якщо відразу утеплюється весь будинок, то з типової сірої радянської багатоповерхівки на виході можна отримати симпатичний сучасний будинок зі стильним фасадом. Це істотний плюс.
Але якщо мешканці не досягли єдиної думки щодо питань утеплення, то утеплення проводять фрагментарно, клаптями, і тоді зовнішній вигляд такого будинку залишає бажати кращого.