Як проводиться процедура розмитнення

109

Для того, щоб розмитнити вантаж необхідно:

 • Пред’явити квитанції про оплату державного мита.
 • Мати дозвільну документацію і принести її в митний орган.
 • Пройти можливий огляд. У такий спосіб держава страхується на випадок спроби перевезення недозволених предметів і речовин.
 • Пред’явити усну заяву про намір на перевезення вантажу.

Огляди також розрізняються за метою проведення. Бувають ветеринарні, карантинні і звичайні митні огляди.

Митне оформлення товару можливе як після прибуття на пункт розмитнення, так і ще до прибуття щоб заощадити час перевізника. Шкода, що для цього потрібно ще одна особа, що має прибути на місце заздалегідь.

Для полегшення процесу можна найняти професійного брокера, наприклад, тут: https://intervid.com.ua/uslugi/tamozhennoe-oformlenie/. Він зможе заповнити всі необхідні документи, провести попереднє митне оформлення товарів і зможе допомогти цінними порадами та інструкціями для швидкого ввезення вантажу на територію країни.

Виходячи з порад знавців даного питання, якісне та швидке митне оформлення (Київ) можливе тільки в разі дотримання такого алгоритму:

 1. Обговоріть питання з брокером. Складіть список необхідних паперів і подумайте, чи доцільно взагалі ввозити ваш товар на територію країни.
 2. Встановіть домовленість з митним брокером.
 3. Вибрати один з митних режимів після проведення акредитації компанії на митниці.
 4. Укласти економічний контракт зовнішнього напрямку.
 5. Розрахувати загальну вартість послуг.
 6. Попередньо оплатити всі необхідні збори і податки.
 7. Надати брокеру всі необхідні документи заздалегідь.
 8. Провести ввезення.

Як бачите, транспортування вантажу через митницю – досить складний процес, тому брокер просто необхідний в більшості ситуацій. Він не тільки оформить необхідні документи, а зможе допомогти в зборі всіх паперів і роз’яснить всі складні моменти.

У законодавстві будь-якої країни передбачено кілька видів митних процедур. В основному, такий список складається з транзиту, експорту, імпорту, переробки на митниці і поза митницею і переробки для внутрішнього споживання. Також, можливі варіанти реекспорту, реімпорту, знищення, безмитної торгівлі або відмови на користь держави. Вид процедури може обрати перевізник або уповноважена особа, в окремих випадках – уповноважений працівник митниці.

Одним з найбільш популярних запитань є терміни проведення оформлення митного договору. Насправді, цей термін досить короткий і не повинен перевищувати одного дня, після подачі всіх необхідних документів. Незважаючи на це, досить часто він продовжується через необхідність проведення експертиз та оглядів, що критично для деяких типів товарів.

Прокоментуєте?Передплатіть УЛГ у форматі PDF!

Передплатіть УЛГ у форматі PDF!