Для того, щоб розмитнити вантаж необхідно:
- Пред’явити квитанції про оплату державного мита.
- Мати дозвільну документацію і принести її в митний орган.
- Пройти можливий огляд. У такий спосіб держава страхується на випадок спроби перевезення недозволених предметів і речовин.
- Пред’явити усну заяву про намір на перевезення вантажу.
Огляди також розрізняються за метою проведення. Бувають ветеринарні, карантинні і звичайні митні огляди.
Митне оформлення товару можливе як після прибуття на пункт розмитнення, так і ще до прибуття щоб заощадити час перевізника. Шкода, що для цього потрібно ще одна особа, що має прибути на місце заздалегідь.
Для полегшення процесу можна найняти професійного брокера, наприклад, тут: https://intervid.com.ua/uslugi/tamozhennoe-oformlenie/. Він зможе заповнити всі необхідні документи, провести попереднє митне оформлення товарів і зможе допомогти цінними порадами та інструкціями для швидкого ввезення вантажу на територію країни.
Виходячи з порад знавців даного питання, якісне та швидке митне оформлення (Київ) можливе тільки в разі дотримання такого алгоритму:
Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал
- Обговоріть питання з брокером. Складіть список необхідних паперів і подумайте, чи доцільно взагалі ввозити ваш товар на територію країни.
- Встановіть домовленість з митним брокером.
- Вибрати один з митних режимів після проведення акредитації компанії на митниці.
- Укласти економічний контракт зовнішнього напрямку.
- Розрахувати загальну вартість послуг.
- Попередньо оплатити всі необхідні збори і податки.
- Надати брокеру всі необхідні документи заздалегідь.
- Провести ввезення.
Як бачите, транспортування вантажу через митницю – досить складний процес, тому брокер просто необхідний в більшості ситуацій. Він не тільки оформить необхідні документи, а зможе допомогти в зборі всіх паперів і роз’яснить всі складні моменти.
У законодавстві будь-якої країни передбачено кілька видів митних процедур. В основному, такий список складається з транзиту, експорту, імпорту, переробки на митниці і поза митницею і переробки для внутрішнього споживання. Також, можливі варіанти реекспорту, реімпорту, знищення, безмитної торгівлі або відмови на користь держави. Вид процедури може обрати перевізник або уповноважена особа, в окремих випадках – уповноважений працівник митниці.
Одним з найбільш популярних запитань є терміни проведення оформлення митного договору. Насправді, цей термін досить короткий і не повинен перевищувати одного дня, після подачі всіх необхідних документів. Незважаючи на це, досить часто він продовжується через необхідність проведення експертиз та оглядів, що критично для деяких типів товарів.