Як проводиться процедура розмитнення

150

Для того, щоб розмитнити вантаж необхідно:

 • Пред’явити квитанції про оплату державного мита.
 • Мати дозвільну документацію і принести її в митний орган.
 • Пройти можливий огляд. У такий спосіб держава страхується на випадок спроби перевезення недозволених предметів і речовин.
 • Пред’явити усну заяву про намір на перевезення вантажу.

Огляди також розрізняються за метою проведення. Бувають ветеринарні, карантинні і звичайні митні огляди.

Митне оформлення товару можливе як після прибуття на пункт розмитнення, так і ще до прибуття щоб заощадити час перевізника. Шкода, що для цього потрібно ще одна особа, що має прибути на місце заздалегідь.

Для полегшення процесу можна найняти професійного брокера, наприклад, тут: https://intervid.com.ua/uslugi/tamozhennoe-oformlenie/. Він зможе заповнити всі необхідні документи, провести попереднє митне оформлення товарів і зможе допомогти цінними порадами та інструкціями для швидкого ввезення вантажу на територію країни.

Виходячи з порад знавців даного питання, якісне та швидке митне оформлення (Київ) можливе тільки в разі дотримання такого алгоритму:

 1. Обговоріть питання з брокером. Складіть список необхідних паперів і подумайте, чи доцільно взагалі ввозити ваш товар на територію країни.
 2. Встановіть домовленість з митним брокером.
 3. Вибрати один з митних режимів після проведення акредитації компанії на митниці.
 4. Укласти економічний контракт зовнішнього напрямку.
 5. Розрахувати загальну вартість послуг.
 6. Попередньо оплатити всі необхідні збори і податки.
 7. Надати брокеру всі необхідні документи заздалегідь.
 8. Провести ввезення.

Як бачите, транспортування вантажу через митницю – досить складний процес, тому брокер просто необхідний в більшості ситуацій. Він не тільки оформить необхідні документи, а зможе допомогти в зборі всіх паперів і роз’яснить всі складні моменти.

У законодавстві будь-якої країни передбачено кілька видів митних процедур. В основному, такий список складається з транзиту, експорту, імпорту, переробки на митниці і поза митницею і переробки для внутрішнього споживання. Також, можливі варіанти реекспорту, реімпорту, знищення, безмитної торгівлі або відмови на користь держави. Вид процедури може обрати перевізник або уповноважена особа, в окремих випадках – уповноважений працівник митниці.

Одним з найбільш популярних запитань є терміни проведення оформлення митного договору. Насправді, цей термін досить короткий і не повинен перевищувати одного дня, після подачі всіх необхідних документів. Незважаючи на це, досить часто він продовжується через необхідність проведення експертиз та оглядів, що критично для деяких типів товарів.

Прокоментуєте?

Передплатіть УЛГ у форматі PDF!

Передплатіть УЛГ у форматі PDF!