За фейки про Голодомор в журналіста вимагають забрати Пулітцерівську премію

Журналіста Вальтера Дюранті, який публічно заперечував Голодомор, закликають позбавити виданої йому у 1932 році за серію репортажів з СРСР для The New York Times Пулітцерівської премії.

Як повідомляє racurs.ua, відповідну петицію на сайті Change.org зареєстрував Комітет США з визнання Голодомору геноцидом.

Пулітцерівська премія — це авторитетна і дуже бажана нагорода, що присуджується журналістам, які ставлять свою репутацію на карту, домагаючись правди. У випадку Дюранті вона була присуджена людині, який не дотримувалася журналістської етики або стандартів премії, а замість цього поширювала по всьому світу неправдиві відомості про тоталітарний режим, — наголошується на сторінці петиції.

Автори петиції наголошують, що сам Дюранті, публічно заперечуючи будь-який голод, у приватних розмовах визнавав злочини Сталіна, проте продовжував брехати, щоб мати доступ до радянського диктатора.

За злочини проти людства має бути відповідальність. Позбавлення Вальтера Дюранті Пулітцерівської премії стало б великим жестом спокути за кривди, вчинені газетою The New York Times і Радою з присудження Пулітцерівської премії, — наголошують автори петиції.

Реклама

Підпишіться на закритий телеграм УЛГ! Посилання на канал

Наразі петиція зібрала вже 3,4 тис. з 5 тис. необхідних підписів.

 

Передплатіть «Українську літературну газету» в паперовому форматі! Передплатний індекс: 49118.

Передплатіть «Українську літературну газету» в електронному форматі: https://litgazeta.com.ua/peredplata-ukrainskoi-literaturnoi-hazety-u-formati-pdf/

“Українську літературну газету” можна придбати в Києві у Будинку письменників за адресою м. Київ, вул. Банкова, 2.