Вийшов № 9-10 альманаху «Ічнянська Криниця»

322

Щиро шаную людей, у яких слова не розходяться з ділом; котрі живуть не лише для себе, а постійно роблять добрі справи для батьківського краю та рідної Вітчизни; незважаючи на всі негаразди і труднощі, не опускають руки, а самовіддано, наполегливо і патріотично працюють.

Саме такими подвижниками вважаю відомого письменника Станіслава Маринчика та його друзів-однодумців з Ічнянського об’єднання літераторів «Криниця». Це – яскраві творчі особистості! Всі вони різні за віком, освітою, характерами і поглядами, але об’єднані великою любов’ю до отчого порогу та прекрасного Слова.

Створена з ініціативи Станіслава Маринчика в 2003 році, «Криниця» згуртовує зараз близько 50-ти обдарованих людей з рідної Ічні, України та закордону. Об’єднання проводить велику просвітницьку роботу, популяризує українську літературу та підтримує таланти. Значний резонанс викликають, зокрема, творчі зустрічі з відомими письменниками, а їх відбулося вже за цей час дуже багато.

Із задоволенням не раз приїздили до «криничан» Герой України Юрій Мушкетик, Шевченківські лауреати: поети Леонід Горлач та Дмитро Іванов, видатний науковець, академік Микола Жулинський, кобзар-лірник, народний артист України Василь Нечепа та інші визначні діячі. Понад 20 разів побував в Ічні за всі ці роки президент Міжнародної літературно-мистецької Академії України Сергій Дзюба, який активно співробітничає з «Криницею».

Літератори об’єднання «Криниця» достойно виступали і за межами Ічні та Чернігівщини, зокрема в Національній спілці письменників України. І це були справді неповторні, цікаві та чудові презентації, які належно висвітлені в українських і закордонних часописах.

Тут справедливо пишаються і своїм літературно-художнім, науковим, публіцистичним та історико-краєзнавчим альманахом «Ічнянська Криниця». Нещодавно вийшов його ошатний № 9-10. У виданні альманаху традиційно посприяли відомі українські благодійники Віктор Кияновський та Микола Вощевський.

Головний редактор – Станіслав Маринчик, редакційна колегія: Наталія Черненко (заступник головного редактора), Надія Прочай (відповідальний секретар), Ніна Штанько-Ткаченко, Валентина Михайленко, Ірина Шкребко, Аіда Безлєпкіна та Ольга Штепа. Називаю всіх, адже, щоб видати таку велику книжку, потрібно багато часу, зусиль, розуму та доброти.

Привертають увагу публікації Сергія Дзюби (пісні, переклади, пародії та оповідання!), Тетяни Дзюби (вірші); твори Станіслава Маринчика; знаного поета і перекладача Станіслава Шевченка; Галини Шитікової де Ескобар (яка мешкає в Болівії і приїздить в гості до Ічні); дотепних гумористів Олександра Гаврися, Миколи Дягіля та Миколи Зеленського; поетів Володимира Гольця, Ганни Дроботущенко, юної Діани Швидченко, Валерія Залізного, Людмили Гущенко, Ганни Демиденко, Віри Кириченко; прозаїка Михайла Дробнова; поета, прозаїка та автора пісень Віктора Ковальовського; поета, публіциста і автора диво-пісень Миколи Кузьменка; публіциста Андрія Іванця; краєзнавця Ольги Тимчишин… Даруйте, не можу назвати всіх авторів, твори яких наразі надруковані в цьому номері, адже обсяг альманаху – майже 500 сторінок.

Відзначу, що тут наразі представлені всі жанри української літератури. Кожна публікація супроводжується світлинами та біографічними довідками. А на одній з обкладинок цієї книжки – нагородження Міжнародною премією імені Миколи Гоголя видатного аграрія і публіциста, Героя України Леоніда Яковишина.

Тож хочу щиро подякувати всім, причетним до створення такого дуже цікавого та важливого видання – редакційній колегії, авторам та меценатам. Це – дійсно небайдужі люди, які вболівають за нашу культуру, духовність, освіту, книговидання. Взагалі, творче об’єднання «Криниця» – це справжній феномен, адже нічого схожого нині я не бачив ніде – ні в рідній державі, ні за морями-океанами.

Браво, мої дорогі «криничани»! Здоров’я вам, наснаги і нових творчих вершин, добрі та славні люди Ічнянщини!

Сергій Квітницький

 

Передплатіть «Українську літературну газету» в паперовому форматі! Передплатний індекс: 49118.

Передплатіть «Українську літературну газету» в електронному форматі: https://litgazeta.com.ua/peredplata-ukrainskoi-literaturnoi-hazety-u-formati-pdf/

“Українську літературну газету” можна придбати в Києві у Будинку письменників за адресою м. Київ, вул. Банкова, 2.

Прокоментуєте?

Передплатіть УЛГ у форматі PDF!

Передплатіть УЛГ у форматі PDF!