В Узбекистані відмовляються від російської мови

748

В Узбекистані прагнуть відмовитися від використання російської мови у всіх сферах життя громадян. Відповідні листівки вже розклеюють працівники магазинів та водії громадського транспорту в багатьох містах країни. Про це повідомляє РБК-Україна.

Громадян попереджують про використання рідної узбецької мови відповідні таблички на дверях закладів та в автобусах. На табличках червоним перекреслено російське слово, а зелену позначку має узбецький відповідник. Таку акцію розпочали в місті Чирчик, що розташоване в Ташкентській області.

Таким чином місцева влада показує, що слід підтримувати державну мову й заохочувати громадян до її використання. Схожі акції підтримуються в інших країнах, що входили до складу колишнього Радянського союзу, де російську насаджували.

В 2020 році депутати Узбекистану мали прийняти законопроєкт про адміністративні штрафи за те, що посадовці говорять не національною мовою та за ведення документів іншою мовою крім узбецької.

У Казахстані за відео російською змушують вибачатися, в Киргизстані хочуть позбавити російську мову офіційного статусу. За словами члена конституційної ради Киргизстану, в їх країні слід підтримувати рідну мову народу, а не російську.

 

 

Передплатіть «Українську літературну газету» в паперовому форматі! Передплатний індекс: 49118.

Передплатіть «Українську літературну газету» в електронному форматі: https://litgazeta.com.ua/peredplata-ukrainskoi-literaturnoi-hazety-u-formati-pdf/

“Українську літературну газету” можна придбати в Києві у Будинку письменників за адресою м. Київ, вул. Банкова, 2.

 

Прокоментуєте?

Передплатіть УЛГ у форматі PDF!