В Офісі Президента щоденно шукають кандидатів на посаду міністрів культури і освіти

Пошук кандидатів на посади міністрів культури та інформаційної політики й освіти і науки триває майже в цілодобовому режимі.

Про це, як передає ukrinform.ua, заступник керівника Офісу Президента Юрій Костюк сказав в інтерв’ю “Інтерфакс-Україна”.

“Що стосується культури, то ми в щоденному пошуку міністра, майже цілодобовому. Є кілька дуже непоганих кандидатур. Ця галузь величезна, і вона різнопланова. І дуже складно, навіть неможливо, знайти людину, яка б розбиралася однаково добре в проблемах кіно, театру, музики, живопису, літератури, архітектури”, – сказав він.

Крім того, за словами Костюка, друга проблема в пошуку керівника МКІП – те, що саме середовище розділено на дві великі групи: це діячі класичної академічної культури і представники сучасного мистецтва. Адже вони по-різному бачать і політику в цій сфері і, відповідно, особу майбутнього міністра.

Він також наголосив, що залишається актуальним питання, наскільки держава взагалі має втручатися в сферу культури. “Я вважаю, що тут теж правда десь посередині. Є такі сфери, які дійсно потрібно підтримувати і нічого не вимагати натомість. Є мистецтво, де держава не може встановлювати якісь критерії ефективності або” ГОСТи “. Але є певні завдання, які держава може формувати. Наприклад, це стосується кіно, читання книг”, – додав заступник керівника ОП.

Реклама

Підпишіться на закритий телеграм УЛГ! Посилання на канал

Разом з тим, Костюк нагадав, що міністр освіти і науки також досі не призначений.

“Ми знаходимося в пошуку міністра. Тут така сама історія, як з культурою, а можливо, навіть складніше. Має змінитися сприйняття освіти та її важливості для держави, необхідно зрозуміти, що це – стратегічна сфера”, – заявив він.