В Івано-Франківську відбулась презентація книги Мирослава Лазарука «Тилинки й литаври»

12 травня 2022 р. в Івано-Франківській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. І. Франка відбулася презентація книжки із серії «Третє тисячоліття: українська поезія» «Тилинки й литаври» Мирослава Лазарука, письменника, журналіста, критика, мистецтвознавця, члена Національної спілки письменників України, Асоціації українських письменників, Спілки журналістів України, Заслуженого діяча мистецтв України, головного редактора громадсько-політичного, літературно-мистецького і науково-освітнього всеукраїнського часопису «Буковинський журнал».

 

Мирослав Ярославович Лазарук народився 13 жовтня 1956 року в селі Королівка під Коломиєю, що на Прикарпатті. Після закінчення Корницької десятирічки М. Лазарук поступає на факультет журналістики Львівського університету імені Івана Франка, а по його закінченні їде на роботу в чернівецьку молодіжну газету «Молодий буковинець». Він обіймав посаду начальника управління культури і мистецтв Чернівецької облдержадміністрації. Нині працює директором Чернівецького меморіального музею Володимира Івасюка та очолює щоквартальник «Буковинський журнал».

Творчість М. Лазарука відзначена різноманітними міжнародними та всеукраїнськими преміями, зокрема, літературно-мистецькою премією імені Івана Нечуя-Левицького, міжнародною – «Карпатська корона», імені Дмитра Загула, Сидора Воробкевича, Пауля Целана та іншими.

Модерував дійство Євген Баран, голова Товариства письменників та журналістів імені Івана Франка, відомий літературний критик і есеїст, який представив присутнім чернівецького письменника. Видавець серії «Третє тисячоліття: українська поезія» ділився особистими рефлексіями та думками стосовно стану сучасного літературного процесу та зачитував вірші з презентованої збірки «Тилинка й литаври», відповідав на цікаві та подекуди провокативні питання з боку присутніх.

Реклама

Підпишіться на закритий телеграм УЛГ! Посилання на канал

Як написав у передмові відомий літературознавець Дмитро Ільницький, збірка влучно поділена на три розділи. Перший – це універсально-філософська «Тилинка», де місце і любові, і людям, і медитативним внутрішнім само-вдивлянням та само-вслуханням, і виходу за межі суто людських взаємин до контакту з природою, навіть подекуди до метафізичного. Другий – «Листи з падолиста до Ейлін» – містить взірці високої інтимної лірики. І третій – «Литаври», в цьому розділі йдеться про зосередження автора на своєму контакті з попередниками чи сучасниками в літературі і культурі.

Привітати письменника та поспілкуватися з ним прийшли колеги по перу та просто небайдужі люди, зокрема: Степан Волковецький, державний та громадсько-політичний діяч, народний депутат України 1-го та 2-го скликань, голова Івано-Франківського обласного об’єднання Всеукраїнського товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка, Анатолій Тимів журналіст з Чернівців, Іван Гринджук, однокурсник, редактор газети «Народна воля» із Надвірної, письменники Василь Бабій, Іван Гаврилович та інші. Присутні на зустрічі жваво обговорювали місце поета в різних епохах, у сучасному світі,зокрема, в період російсько-української війни, висловили свою стурбованість закриттям літературно-художніх журналів, підтримали Мирослава Лазарука у його подвижницькій праці, спрямовану на популяризацію української літератури та видання «Буковинського журналу».

Гості зустрічі мали змогу послухати як звучить тилинка та інші інструменти у вмілих руках майстра народних ремесел Михайла Тимофіїва.

На завершення зустрічі всі бажаючі могли придбати книжки з автографом  автора і зробити світлину на пам’ять.

lib.if.ua