В Італії опублікували онлайн найстарішу у світі книгу про шахи 1597 року

255

У мережі опублікували найстарішу книгу про гру в шахи – твір італійського шахіста Ораціо Джануціо делла Мантії “Книга, в якій йдеться про манеру гри в шахи” 1597 року. Як інформує suspilne.media, про це 9 серпня повідомило агентство ANSA з посиланням на сайті адміністрації італійського міста.

Книга була вперше видана в Турині в 1597 році і була підручником із гри. Наразі унікальне видання зі 128 сторінок зберігається в Історичній бібліотеці міста. Його нещодавно перевели в цифровий формат і представили онлайн.

Праця делла Мантія, воєначальника з аристократичної сім’ї, що служив австрійському герцогству, вважається найдавнішою в Італії з теорії шахової гри. Ця книга – рідкісний експонат, який тепер доступний всім любителям шахів.

Загалом в XVI столітті було видано 200 таких книг. Вони складаються зі вступу і трьох розділів та містять велику кількість малюнків. Перша частина твору присвячена доброчинному впливу шахів на гравців. На думку автора, гра “заспокоює та утихомирює”.

Власне гра в шахи, як вважають історики, з’явилася понад 1,5 тис. років тому та поширилася в Індії та Персії. Одна з її версій – шатрандж – потрапила в Європу близько X ст. і була модифікована.

Відомі зараз як “класичні” правила склалися до XV ст. Звання чемпіона світу з шахів розігрується з 1886 року.

 

Передплатіть «Українську літературну газету» в паперовому форматі! Передплатний індекс: 49118.

Передплатіть «Українську літературну газету» в електронному форматі: https://litgazeta.com.ua/peredplata-ukrainskoi-literaturnoi-hazety-u-formati-pdf/

“Українську літературну газету” можна придбати в Києві у Будинку письменників за адресою м. Київ, вул. Банкова, 2.

 

 

Прокоментуєте?