В іспанській бібліотеці чотири роки приховували крадіжку цінного трактату Галілео Галілея

215

Астрономічний трактат Sidereus nuncius, підготовлений італійським астрономом Галілео Галілеєм в 1610 році, був вкрадений з Національної бібліотеки Іспанії в 2014 році.

Про це повідомила газета El Pais, передає телеграм-канал Карточный домик.

Керівництву бібліотеки було потрібно більше чотирьох років, щоб повідомити про пропажу.  При цьому, як запевняє газета, в установі знали про заміну оригіналу документа копією з травня 2014 року, коли про це стало випадково відомо реставраторам.

Весь цей час в каталозі бібліотеки трактат продовжував фігурувати як справжній, незважаючи на підробку, яку залишив на його місці грабіжник.  Як запевняє видання, на виставці, проведеній з березня по вересень 2018 року, документ був представлений як оригінал.

У бібліотеці пояснили, що так довго не заявляли про крадіжку роботи, оскільки хотіли отримати більше інформації, перш ніж повідомляти про це.

Крім того, директор установи Ана Сантос запевняє, що в 2014 році її ніхто не повідомляв про те, що сталося.  Керівник бібліотеки стверджує, що дізналася про те, що трапилося, з отриманого в 2018 році листа британського дослідника.

Проте Мар Ернандес, яка займала раніше посаду технічного директора, заперечує цю версію.  З 2018 року спеціальний підрозділ національної поліції розслідує зникнення документа.

Головним підозрюваним у справі є громадянин Уругваю, який цікавився документом в 2004 році і в 2007 році був замішаний в крадіжці з бібліотеки двох карт.

 

Передплатіть «Українську літературну газету» в паперовому форматі! Передплатний індекс: 49118.

Передплатіть «Українську літературну газету» в електронному форматі: https://litgazeta.com.ua/peredplata-ukrainskoi-literaturnoi-hazety-u-formati-pdf/

“Українську літературну газету” можна придбати в Києві у Будинку письменників за адресою м. Київ, вул. Банкова, 2.

Прокоментуєте?

Передплатіть УЛГ у форматі PDF!