Управління СБУ в Сумах погодилося передати місту будинок Олександра Олеся

В управлінні Служби безпеки України в Сумській області погодилися повернути у відання Сумської ОТГ будівлю на вулиці Петропавлівській,83, у якій хочуть створити музей Олександра Олеся. Як повідомляє suspilne.media, про це в управлінні повідомили 11 вересня у відповідь на запит Суспільного.

“До Служби безпеки України надійшли звернення Національної спілки письменників України та громадської організації “Сумське земляцтво”, у яких висловлюється прохання передати зазначену будівлю до відання Сумської міської ради з метою облаштування в ній літературно-меморіального музею Олександра Олеся”, – йдеться у листі управління.

Суспільне розповідало, що у Сумах ініціювали створення музею українського поета Олександра Олеся і мистецького центру в будинку, де колись жив він та його родичі. Останні 25 років тут розміщувався один з відділів СБУ.

Кілька останніх років будівля стоїть пуста, від роботи будівельної техніки поблизу у ній з’явилися тріщини в стінах на другому поверсі. Про це Суспільному розповідав директор департаменту забезпечення ресурсних платежів Сумської міськради Юрій Клименко.

Літературознавець Сергій П’ятаченко розповів, що в цій будівлі поет Олександр Кандиба (відомий під псевдонімом – Олександр Олесь) мешкав близько 15 років. Окрім цього, тут жила його мати та дві сестри, коли вони переїхали до Сум з Білопілля.

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал

Будинок Олеся в Сумах – це двоповерхова споруда з аркою у середмісті Сум на вулиці Петропавлівській, який має статус пам’ятки архітектури місцевого значення. Меморіальна дошка на фасаді розповідає про те, що на початку ХХ століття тут жив український поет Олександр Олесь.

Суспільне очікує на коментар представників Сумської міської ради щодо цього рішення СБУ.

 

Що відомо.

2 вересня митці влаштували акцію за створення музею Олександра Олеся біля будівлі.

Петиція про створення музею набрала потрібну кількість голосів і отримала відповідь від міської влади. До цього міська влада посилалася на те, що не є розпорядником приміщення і не може вирішити, як його використовувати.Петицію до міської ради щодо цього подав Ігор Добровольський.

 

Передплатіть «Українську літературну газету» на 2020 рік! Передплатний індекс: 49118.

Передплатіть «Українську літературну газету» на 2020 рік в електронному форматі: https://litgazeta.com.ua/peredplata-ukrainskoi-literaturnoi-hazety-u-formati-pdf/

“Українську літературну газету” можна придбати в Києві у Будинку письменників за адресою м. Київ, вул. Банкова, 2.