Український ПЕН передав сучасні українські книжки до Національної бібліотеки Фінляндії

384

На прохання Посольства України у Фінляндії Український осередок Міжнародного ПЕН-клубу  передав сучасні українські книжки до Національної бібліотеки Фінляндії у Гельсінкі, повідомляє pen.org.ua. 

Авторам Українського ПЕН вдалося зібрати понад 100 сучасних українських книжок для формування українського відділу в Національній бібліотеці Фінляндії. Серед книг представлені прозові й поетичні видання, нонфікшн-твори, спогади, епістолярій, дитяча література та альбоми.

“Національна бібліотека Фінляндії – одна з найбільших і найсучасніших у Європі. Знаходиться вона неподалік від Гельсінського університету, і в ній щоденно сидять із книжками в руках не у звичних читальних залах, а на канапах у відкритому бібліотечному просторі десятки, якщо не сотні студентів та інших відвідувачів. Тут є велика секція книжок англійською мовою, німецькою, іншими, але українських книжок тут поки що не було, хоча українців у Фінляндії багато, а є ще й студенти, що вчать українську і пробують свої сили в художньому перекладі. Створення “української секції”, яка нехай на початку складатиметься тільки з двох або трьох книжкових полиць, стане гарним стимулом і для наших співвітчизників, і для україномовних громадян Фінляндії доторкнутися до сучасної української літератури. Це також зробить реальнішою появу нових перекладів українських творів фінською мовою”, — зазначив президент Українського ПЕН та письменник Андрій Курков.

 

Передплатіть «Українську літературну газету» в паперовому форматі! Передплатний індекс: 49118.

Передплатіть «Українську літературну газету» в електронному форматі: https://litgazeta.com.ua/peredplata-ukrainskoi-literaturnoi-hazety-u-formati-pdf/

“Українську літературну газету” можна придбати в Києві у Будинку письменників за адресою м. Київ, вул. Банкова, 2.

Прокоментуєте?

Передплатіть УЛГ у форматі PDF!

Передплатіть УЛГ у форматі PDF!