У світ вийшла англомовна біографічна книга про Главу УГКЦ

Близько місяця тому світ побачив біографічну книгу про Блаженнішого Святослава англійською мовою «Біля підніжжя хреста: уроки з України» авторства американського журналіста Джона Бергера.

Про це повідомляє Департамент інформації УГКЦ.

У серпні 2018 року Джон Бергер брав інтерв’ю у Патріарха Святослава на міжнародному з’їзді Лицарів Колумба в Балтиморі. У результаті було опубліковано дві статті, які й привели до задуму написати книгу-інтерв’ю з Блаженнішим Святославом. У травні 2019 року Джон Бергер був у Києві і спілкувався з Главою УГКЦ протягом двох днів. Інтерв’ю було доповнене кількома наступними, зокрема в червні 2022 року, коли Україна продовжувала перебувати під російськими бомбардуваннями.

«Мене спочатку цікавили Східні Церкви. Я практикуючий український католик. Я не українець, але візантійська Літургія мене дуже приваблює. Тож коли я почув, що Його Блаженство приїжджає до Сполучених Штатів у 2018 році, щоб виступити з програмною промовою на Верховному з’їзді Лицарів Колумба, я попросив про інтерв’ю», — розповів Джон Бергер.

«Ще до „спеціальної військової операції“ [повномасштабної війни Росії проти України — ред.] я відчував, що історія життя і свідчення Блаженнішого можуть багато чого запропонувати нашому світу. Тепер через війну вони матимуть ширшу аудиторію», — зазначив журналіст.

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал

Від початку випуску «At The Foot of the Cross: Lessons from Ukraine» Джона Бергера про Блаженнішого Святослава книга набула значної популярності. Чимало відгуків і рецензій вже одержала відверта та прониклива розповідь Глави УГКЦ.

«Ця чудова книга є запрошенням до зустрічі з розумом, серцем і душею одного з найбільших католицьких лідерів ХХІ століття, Верховного Архиєпископа Святослава Шевчука. Прочитайте її і вийдіть збагаченими» (Джордж Вайґель, почесний старший науковий співробітник і завідувач кафедри католицьких досліджень Центру етики та публічної політики імені Вільяма Е. Саймона, біограф папи Івана Павла ІІ).

«Святослав Шевчук, людина молитви, пережив тектонічні соціальні та політичні трансформації, пережив несподівані повороти у власному житті, а сьогодні є шанованим національним лідером. Ця книга є результатом чотирирічних зустрічей і відвертих розмов між американським журналістом та українським Патріархом, який разом зі своїм народом стоїть біля підніжжя Хреста. Відвертий пошук Патріархом Святославом відповідей на життєві виклики може допомогти вам відповісти на ваші» (Борис Ґудзяк, архиєпископ і митрополит Філадельфійський).

«Ця книга розповідає історію Української Греко-Католицької Церкви, яка протягом десятиліть була змушена зберігати віру в таємниці, коли Україна була частиною Радянського Союзу. Розказана через свідчення очевидця, Глави цієї Церкви, ця книга надає одну з важливих причин, чому українці борються проти російського контролю сьогодні» (Ніна Ши, директор Центру релігійної свободи Інституту Гудзона, колишній уповноважений Комісії США з міжнародної релігійної свободи).

«Я радий, що завдяки цій книжці світ ще раз уявить собі реалії „катакомбної“ Церкви з таємним прослуховуванням через „радіолу“ Літургій з Ватикану із заштореними вікнами та заблокованими дверима. І з Святославовим „образом підпільного священника — чоловіка, що приходить вночі“ (З передмови Мирослава Мариновича, віцеректора Українського католицького університету у Львові, колишнього в’язня ГУЛАГу (1977–1987)).

risu.ua