У Старобільску окупанти знищили мурал з віршем Жадана

У тимчасово окупованому Старобільську росіяни замалювали мурал з віршем Сергія Жадана, уродженця міста. Про це письменник повідомив на своїй фейсбук-сторінці.

Знищили мурал з поезією «Пливи, рибо, пливи». Поет припустив, що вона викликала в росіян травматичні асоціації з чорноморським флотом, який тоне в територіальних водах України.

«Направду, росіяни — свідомо чи підсвідомо — не проговорюють своє головної мети, причини своєї присутності в нашій країні. Вся ця їхня малопереконлива маячня про денацифікацію та демілітаризацію — просто замовчування, витіснення з мови того, чим вони займаються насправді. А займаються вони деукраїнізацією. Спалені бібліотечні книжки, російська програма для шкіл, демонтаж української символіки — це, поза вбивствами, грабунками та руйнуванням міст теж цілком послідовна й умотивована для них практика. Вони хочуть нас знищити.  Вони хочуть знищити все, що в Україні свідчить про Україну.  Інша річ, що нічого в них не вийде. І за все доведеться відповісти», — зазначив Жадан.

Він наголосив, що Україна до міста обов’язково повернеться, навіть швидше, ніж окупанти можуть собі уявити. «Ось тоді й поговоримо про поезію», — додав він.

Реклама

Підпишіться на закритий телеграм УЛГ! Посилання на канал