У Росії вимагають порушити проти Шендеровича справу про реабілітацію нацизму за слова про «побєдобєсіє»

597

Приводом до звернення стали висловлювання Шендеровича в ефірі радіостанції 6 травня 2021 року. Представників «Ветеранів Росії» обурило, що письменник називав парад, ходу «Безсмертний полк» та інші заходи на честь 9 травня «побєдобєсієм» та «знущанням насамперед над тими, хто у цій страшній війні постраждав». Про це повідомляє newsyou.info.

Письменник також критикував гасло «Можемо повторити», яке стало популярним у Росії в останні роки перед «святкуванням Дня перемоги».

“Можемо повторити”, – радісно говоримо ми. Ці похабні малюнки. Що ми можемо повторити? Це може свідчити про що? Катинь (російське село, де 1940 року сталося масове вбивство польських полонених офіцерів та радянських громадян органами НКВС) можемо повторити? 700 тис. військовополонених улітку 41-го року. Концтабори? Що ми можемо повторити? Гарматне м’ясо. Піхоту, що розмінує танкові мінні поля. Як Жуков хвалився перед Ейзенхауером. Піхоту вперед пускаємо. Сім до одного – втрати щодо німців», – сказав Шендерович в ефірі.

“Ветерани Росії” вважали це “знецінюванням написів, залишених радянськими солдатами в травні 1945 року на поваленому Рейхстазі”, а також пропагандою “хибної думки”, що радянський маршал Георгій Жуков “тілами радянських солдатів знешкоджував німецькі мінні загородження”.

Шендерович – російський журналіст та письменник, який регулярно критикує російську владу. 2010 року він підписав звернення російської опозиції «Путін має піти». 2014-го був одним із підписантів звернення, що критикує анексію Криму та опублікованого «Эхо Москвы».

 

Передплатіть «Українську літературну газету» в паперовому форматі! Передплатний індекс: 49118.

Передплатіть «Українську літературну газету» в електронному форматі: https://litgazeta.com.ua/peredplata-ukrainskoi-literaturnoi-hazety-u-formati-pdf/

“Українську літературну газету” можна придбати в Києві у Будинку письменників за адресою м. Київ, вул. Банкова, 2.

 

 

 

Прокоментуєте?

Передплатіть УЛГ у форматі PDF!