У Польщі білоруською мовою надрукований роман Уладзіміра Нєкляєва

338

У Польщі білоруською мовою надрукований роман відомого білоруського письменника Уладзіміра Нєкляєва “Гей Бен Гіном”. Про це він повідомив у Facebook.

«Роман “Гей Бен Гіном”, котрий чотири роки тому я почав як історичний, а написав як сучасний, опублікований у Польщі. Білоруською мовою. З 25 листопада розпочинаються презентації книг у Кракові, Варшаві, Вроцлаві, Познані, Гданську, Лодзі, Білостоку – у містах, де сьогодні найбільше білорусів. Насамперед тих, хто нещодавно був змушений покинути Батьківщину.

Роман став актуальним, бо повернув те, що, здавалося, залишиться в історії назавжди. Сьогоднішнє покоління білорусів повторює долю сталінського покоління. Роки репресій, жертвами яких стали найкращі сини та дочки Білорусі. У тому числі й національний геній Янка Купала, про життя та смерть чий роман.

Багато хто запитує про назву книги: що вона означає? Це перекладається як “Пожежа у Гені”. Або просто пекло, в якому (у вічному страху бути заарештованим, опинитися у в’язницях, таборах, Курапатах) прожили своє життя. І в якому сьогодні несподівано опинилися тисячі білорусів…»

 

Передплатіть «Українську літературну газету» в паперовому форматі! Передплатний індекс: 49118.

Передплатіть «Українську літературну газету» в електронному форматі: https://litgazeta.com.ua/peredplata-ukrainskoi-literaturnoi-hazety-u-formati-pdf/

“Українську літературну газету” можна придбати в Києві у Будинку письменників за адресою м. Київ, вул. Банкова, 2.

 

Прокоментуєте?

Передплатіть УЛГ у форматі PDF!