У Німеччині вперше за 70 років перевидадуть Mein Kampf Гітлера

87

У Німеччині вперше з часів закінчення Другої світової війни планують перевидати політичний маніфест Адольфа Гітлера Mein Kampf “Моя боротьба”.
Перевиданням займеться Мюнхенський Інститут сучасної історії в січні наступного року.
Перевидання буде надруковано у двох томах. Його обсяг буде майже дві тисячі сторінок, а вартість – 59 євро, передає ВВC. Перший наклад складе від трьох з половиною до чотирьох тисяч примірників.
За словами видавця, оригінальний текст буде супроводжуватися критичними коментарями, оскільки роботі притаманний яскраво виражений антисемітизм. Крім того, видавець вважає, що багато слів і виразів у роботі Гітлера сучасні читачі не зрозуміють.
Плани перевидати Mein Kampf викликали різку негативну реакцію з боку єврейських громад Німеччини, книгу назвали небезпечною. В інституті відзначають, що публікують роботу з метою розвіяти міфи, що склалися навколо неї, а також показати неспроможність її тез.
Французьке видавництво “Fayard” також заявляло про плани перевидати книгу з критичним аналізом. Права на Mein Kampf з кінця Другої світової війни належать уряду німецької федеральної землі Баварія.
Останні 70 років місцева влада категорично відмовлялися давати дозвіл на перевидання роботи з поваги до жертв нацизму. Однак 1 січня 2016 року закінчується термін охорони авторських прав на книгу. Тому її зможуть публікувати всі бажаючі.
Гітлер написав “Майн Кампф” під час тюремного ув’язнення в 20-х роках минулого століття. Це автобіографічна робота, яка одночасно формулює і пропагує ідеї націонал-соціалізму.

Прокоментуєте?Передплатіть УЛГ у форматі PDF!

Передплатіть УЛГ у форматі PDF!