У Німеччині вперше показали мюзикл за книгою «Майн Кампф» Гітлера. У країні обмежений її продаж

Театр «Ан-дер-Рот» із німецького міста Еґґенфельден, що у федеральній землі Баварія, 25 вересня представив перший в історії Німеччини мюзикл «Майн Кампф» за мотивами книги лідера нацистської Німеччини Адольфа Гітлера.

Як інформує hromadske.ua, про це повідомила пресслужба театру.

В анонсі мюзиклу стверджується, що його мета — показати, як «нелюдська ідеологія» Гітлера знаходить відображення в сучасності та як «Майн Кампф» пов’язаний із темами «любові, сексу та ніжності».

Мюзикл розрахований на виконання одним актором — увесь час він сидить за столом або ходить і «спілкується» з глядачами, які сидять безпосередньо на сцені. Обіцяють «сатиричний погляд на зміст Гітлерового маніфесту крізь призму музики, комедії та хореографії».

«Адольфа Гітлера на сцені як персонажа не буде. Буде лише оповідач і музика. Цей мюзикл — не про понурих панянок у дірндлях і чоловіків, що марширують в уніформі СС. Він — про те, як ми серйозно переосмислюємо цінності Гітлера, те, як він їх виражав і те, що це означає для нас», — говорить постановник мюзиклу Мальте Лахманн.

Реклама

Підпишіться на закритий телеграм УЛГ! Посилання на канал

У театрі кажуть, що вистава є способом ознайомлення людей із тим, що написав Гітлер у своїй книзі — до 2015 року її взагалі забороняли видавати в Німеччині, а після того дозволили, але тільки з науковими коментарями і лише в обмежених випадках.

«Замість того, щоб завалювати молодих німців історичною інформацією про нацистів, смерті, жертв і страждання — інформацією, яку вони отримували все своє життя, і в школі теж — є сенс у тому, щоб спілкуватися з ними їхньою ж мовою», — вважає Лахманн.

Мюзикл «Майн Кампф» у театрі планують виконувати до кінця жовтня.

Гітлер написав свою книгу «Mein Kampf», що перекладається як «Моя боротьба», у в’язниці після невдалого перевороту у 1924-26 роках. Твір став бестселером у 1933 році, коли Гітлер отримав посаду канцлера.

До 1945 року було продано близько 12 млн копій книги, перекладеної на 18 мов. Після капітуляції Третього Рейху твір його вождя був заборонений союзницькими силами.

 

Передплатіть «Українську літературну газету» в паперовому форматі! Передплатний індекс: 49118.

Передплатіть «Українську літературну газету» в електронному форматі: https://litgazeta.com.ua/peredplata-ukrainskoi-literaturnoi-hazety-u-formati-pdf/

“Українську літературну газету” можна придбати в Києві у Будинку письменників за адресою м. Київ, вул. Банкова, 2.