11 жовтня 2024 року у літературно-меморіальному музеї І.К. Карпенка-Карого міста Кропивницького відбулася презентація книги Валентини Кондратенко-Процун «Анестезія».
Валентина Фоківна – відома на Кіровоградщині поетеса, членкиня Кіровоградської обласної організації Національної спілки письменників України.
Ще зі шкільних років майбутня письменниця взяла у життєву дорогу виплекану з дитинства любов до мистецтва. За фахом – учитель української мови та літератури, працювала в навчальних закладах області, художнім керівником і директором Олексіівського сільського будинку культури, солісткою хору ветеранів під керівництвом заслуженого працівника культури України Павла Бровченка у Маловисківському районному будинку культури, створила вокальний жіночий гурт «Дивоцвіт». Її захоплення: поезія, проза, пісня, режисура свят, ландшафтний дизайн, вишивання, виготовлення власноруч костюмів та аксесуарів. А ще створила пані Валентина чи не єдиний на теренах Кіровоградщині родинний музей у батьківській хаті.
Краянка – авторка більше десятка книг для дорослих і дітей.
В. Кондратенко-Процун – лауреатка обласної літературної премії імені Євгена Маланюка за поетичну збірку «Жнива Магдалини», премії «Моя земля – земля моїх батьків», фіналістка міжнародної премії малої прози імені Василя Портяка, пісенних бардівських фестивалів «Пісні з КГЗКОРу», «Долинський листопад» та ін. На її ліричні та жартівливі вірші більше десятка композиторів створили пісні. Вона співавторка 70-ти пісень, створених у співдружності з кропивницькими та криворізькими композиторами.
Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал
Особливе місце у творчості Валентини Кондратенко-Процун належить слову – поезії і прозі. От і тепер ще одна «ластівка» випурхнула із під її рук – збірка лірики «Анестезія». Вона написана у найдраматичніший момент життя літераторки – після операції на серці у Кропивницькому кардіологічному центрі. Перший вірш цієї збірки з’явився на п’ятнадцятий день після хірургічного втручання, він присвячений лікарям.
Директорка літературно-меморіального музею І.К. Карпенка-Карого Лариса Хосяінова привітала пані Валентину із виходом нової книги та згадала, як у серпні цього року разом працювали над її комп’ютерним варіантом. Також звернула увагу присутніх, що у Івана Карпенка-Карого, у чиєму будинку відбувалася презентація, і Валентини Кондратенко-Процун спільний день народження – 29 вересня.
Ведучою заходу була начальниця відділу культури, туризму, молоді та спорту Помічнянської міської ради Вікторія Яценко.
В цей день у міській садибі Тобілевичів лунали пісні на слова В. Кондратенко-Процун у виконанні композиторів та виконавців Олександра Лазарєва, Петра Лойтри, Андрія Шульги.
Авторка та її шанувальники декламували поезії з нової збірки. Пані Валентина зазначила: «Моя книга – внесок у боротьбу за незалежну Україну і перемогу у війні над російським окупантами. Не зброєю, так словом утверджую незламність, героїзм, самопожертву мого народу за вільну Україну».
Колеги по письменницькому цеху казали пані Валентині багато теплих слів, бажали нових творчих злетів. За дорученням Національної спілки письменників України очільниця Кіровоградської обласної організації НСПУ Надія Гармазій вручила їй медаль «Почесна відзнака НСПУ» за багаторічну успішну діяльність на літературному поприщі.
З новою книгою вітали поетесу керівниця обласного літературного об’єднання «Степ» імені В. Погрібного Ольга Полевіна та очільниця творчого об’єднання «Вітрила» Олена Надутенко.
Внесок Валентини Фоківни у розвиток культури краю відзначив заступник сільського голови з соціально-гуманітарних питань Піщанобрідської сільської ради Микола Лисич.
У презентації книги «Анестезія» взяли участь: директорка Помічнянського міського палацу культури Світлана Пашина, вокально-театральний колектив «Натхнення» села Леськи Черкаського району, тріо «Осінній дивоцвіт» села Олексіївка Новоукраїнського району (керівниця В. Кондратенко-Процун).
Зустріч, що проходила у надзвичайно теплій обстановці і була багатою на зворушливі моменти, завершилася піснею Тараса Петриненка «Молитва за Україну», яку піднесено співали всі учасники.
Наталія МЕЛЬНИЧЕНКО, науковиця літературно-меморіального музею І.К. Карпенка-Карого міста Кропивницького