У Луцьку представили оновлену експозицію художньо-меморіального музею Миколи Кумановського

Роботи  Миколи  Кумановського  нині  стали  своєрідною  візитівкою Луцька,  з  них,  власне,  зачиналася  експозиція  Музею  сучасного  українського мистецтва  Корсаків. Фундатор  музею,  бізнесмен Віктор  Корсак,  з  родиною  свого  часу  придбав  кілька    картин  Миколи  Кумановського,  купував  їх і надалі,  і,  врешті, це  сформувалося  у  музейну  експозицію  сучасного українського  мистецтва  та  окремий  музей. Для  робіт  Кумановського  відведено  окремий  зал,  а  нині  музей  оголосив про  початок культурно-мистецького проєкту “Рік Миколи Кумановського (1951-2016)”: на честь майбутньої ювілейної дати – 70-річчя художника, яку відзначатимуть 31 серпня 2021 року. Про це повідомляє day.kyiv.ua.

Упродовж цього часу в просторі Художньо-меморіального музею Миколи Кумановського, що в музеї  Корсаків, відбуватимуться різноманітні цікаві події. Перша із них – презентація оновленої експозиції музею. До неї увійшли невідомі для широкого загалу твори малярства, графіки, декоративно-прикладного мистецтва, меморіальні предмети.  У  Луцьку митець жив і працював сорок років, тут він створив чи не найбільшу частину усього доробку станкового малярства, скульптури, авторської та друкованої графіки. Окрім творів художника, музей містить офортний станок митця, його пензлі, старий мольберт із останнім незавершеним полотном, фотографії, книги, часописи, предмети побуту. Цікавий  факт,  що один із циклів робіт Кумановського був у власності банку. Коли установа збанкрутувала, то розплачувалася з людьми цими картинами. Більшість не знали, що з ними робити,  а  коли  створився  музей  Кумановського,  музей  Корсаків,  то  звернулися  з  цими  роботами  сюди.

На  презентації  оновленої  експозиції  музею  завідувачка  Художнім  музеєм  Луцька  Зоя  Навроцька  говорила:  «Час дає нам можливість по-новому глянути на події, переживання, явища, осмислити доробки. Це стосується, зокрема, і Миколи Кумановського. Лише декілька років немає художника, але вже зараз із відстані цього часу ми можемо по-новому відкрити його для себе. Справжня цінність, справжня вага залишається. Микола Кумановський сьогодні зустрічає вас тут творами, які не зовсім відомі багатьом відвідувачам, але це – справжня золота класика. Що дає музей? Це неймовірна структура, яка не дає часу знищити набуте, робить націю сильнішою, значущішою. Скільки імен відомих митців зникли, твори розлетілися по приватних колекціях, знищилися… Але з творами Кумановського сталося інакше, є цей музей, цінний не тільки для музейників, але й для всієї нашої громади».

Передплатіть «Українську літературну газету» на 2020 рік! Передплатний індекс: 49118.

Передплатіть «Українську літературну газету» на 2020 рік в електронному форматі: https://litgazeta.com.ua/peredplata-ukrainskoi-literaturnoi-hazety-u-formati-pdf/

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал

“Українську літературну газету” можна придбати в Києві у Будинку письменників за адресою м. Київ, вул. Банкова, 2.