У Києві відкрилась перша віртуальна виставка музею Івана Гончара

Онлайн-презентація та відкриття віртуальної 3D експозиції – «Іван Гончар. Збирач» відбулося 11 листопада.

Про це повідомляє Департамент культури КМДА.

За словами організаторів, виставка присвячена експедиційній діяльності Івана Гончара. У чотирьох залах презентують народні картини, вбрання, предмети побуту та інші експонати Музею Івана Гончара. Особливими акцентами стали зали, присвячені знаходженню Іваном Гончаром скульптури Спасителя та народних картин «Козак Мамай».

Унікальність 3D експозиції в тому, що на ній є перший в Україні віртуально реконструйований предмет – руків’я козацької шаблі ХVІІІ століття. Це перший приклад пристосування музеїв до умов роботи під час карантину.

Реклама

Підпишіться на закритий телеграм УЛГ! Посилання на канал

«Карантинні обмеження значно вплинули на культурне життя столиці, зокрема, і на музеї. Сьогодні важливо, аби наші культурні заклади використовували можливості, які надають сучасні технології та адаптувалися до нових умов роботи», – зазначила директорка Департаменту культури КМДА Яна Барінова.

Під час презентації, яка транслювалася онлайн на Facebook, Петро Гончар, ідейний натхненник виставки та директор Музею Івана Гончара, зазначив, що Музей Івана Гончара опановує нові форми комунікації, і вони неймовірні. Адже зараз музей у процесі реконструкції, і такі проєкти дають можливість бути активно присутніми в культурному просторі.

Кураторами виставка виступили провідна художниця НЦНК «Музей Івана Гончара» Ольга Ващевська та заслужена працівниця культури України, етнографиня та мистецтвознавиця Тетяна Пошивайло.

Відвідати віртуальну 3D експозицію «Іван Гончар. Збирач» можна за посиланням.

Подивитися запис відкриття виставки «Іван Гончар. Збирач» – за посиланням. 

До слова, проєкт «Віртуальна виставка «Іван Гончар. Збирач» підтримує Європейський Союз за програмою Дім Європи. Проєкт реалізовано у партнерстві з Pangram – інноваційною мистецькою онлайн-інституцією, метою якої є посилити інституціональну співпрацю та створити майданчик для синтезу нових технологій і візуального мистецтва.

 

Передплатіть «Українську літературну газету» в паперовому форматі! Передплатний індекс: 49118.

Передплатіть «Українську літературну газету» в електронному форматі: https://litgazeta.com.ua/peredplata-ukrainskoi-literaturnoi-hazety-u-formati-pdf/

“Українську літературну газету” можна придбати в Києві у Будинку письменників за адресою м. Київ, вул. Банкова, 2.