У Києві презентували документальні книги волонтера з Бородянки Ольги Фещенко «Живі історії війни» та історика Валентина Мойсеєнка «Історії знищення, порятунку та виживання».
Презентація книг відбулася в Національній спілці журналістів України.
“В цій книзі – 35 історій простих, цивільних людей. Яких просто або вбили цинічно, або катували, брали в полон, гвалтували. І навіть якщо фактично дитина в 18 років говорить, що він звик до того, що бомблять, то це вже трагедія. І ці історії має почути весь світ”, – розповіла Фещенко про свою книгу «Живі історії війни».
Вона зазначила, що книга також містить QR-коди, завдяки яким можна почути історії людей.
Авторка додала, що нині триває робота над другою такою книгою, бо вже зібрано багато історій з інших міст.
Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал
У книзі «Історії знищення, порятунку та виживання» викладена хронологія подій спротиву місцевих партизанів, знищення Бородянки, порятунку і виживання її мешканців.
“Мене вразила величезна ментальна різниця між нами і загарбниками. Не те, що вони знущалися, грабували, вбивали, гвалтували. Мене ще вразило те, як ставилося російське командування до власного рядового складу. Так як вони до нас ставилися, так само вони ставилися і до них… Вражало скотське ставлення до своїх же солдат”, – сказав Мойсеєнко.