У Херсоні рашистські варвари влучили ракетами в обласну бібліотеку імені Олеся Гончара

У Херсоні російські окупанти влучили ракетами в обласну бібліотеку імені Гончара. У будівлі зафіксували суттєві руйнування. Про це повідомив очільник Херсонської обласної військової адміністрації Олександр Прокудін.

У результаті влучання виникла пожежа, яку рятувальники гасили більш як півтори години. Через атаку росіян ніхто не постраждав.

Згодом Олександр Прокудін також повідомив, що зранку російські військові вдарили по Дніпровському району Херсона, внаслідок чого на власному подвір’ї загинув 64-річний чоловік.

Нагадаємо, у вересні Маріупольська міська рада повідомляла про те, що в тимчасово захопленому місті російські загарбники знищили 180 тисяч книжок та чотири бібліотеки.

Реклама

Підпишіться на закритий телеграм УЛГ! Посилання на канал

Згідно з дослідженням неурядової організації «Кримський інститут стратегічних досліджень» (CISS) станом на вересень 2023-го, від моменту повномасштабного вторгнення Росія вчинила щонайменше 534 злочини проти об’єктів української культурної спадщини в Україні. Зокрема, 200 порушень зафіксовано в окупованому Криму, ще 334 на окупованих територіях Херсонщини, Донеччини, Луганщини та Запоріжжя.

На сайті CISS також доступні реєстр і мапа постраждалих від російського вторгнення об’єктів культурної спадщини в Україні.

detector.media

Фото: Олександр Прокудін/телеграм