У Канаді вийде книжка про ОУН-УПА на англійській мові

Англійською мовою переклали головні документи ОУН та УПА та їх ворога КДБ – щоб наблизити для англомовної аудиторії оригінальні джерела про історію багаторічного протистояння.

Передпродажу вже відкрито на Amazon і на сайті видавництва.

До 80-х роковин створення Української повстанської армії Центр досліджень визвольного руху повідомляє про фінал ключового проекту — появу книги “Ворожі архіви. Радянські протиповстанські операції та Український націоналістичний рух” (Enemy Archives. Soviet Counterinsurgency Operations and the Secret Police Archiv). Її мета – мовою фактів та документів із розсекречених архівів КДБ розповісти західній аудиторії про особливо міфологізовані радянською пропагандою сторінки українсько-російських відносин.

Авторами праці є український історик, екс-керівник Інституту національної пам’яті д-р Володимир В’ятрович, дослідник історії Другої світової війни та українського визвольного руху, та канадський історик, географ д-р Любомир Луцюк, який досліджує українське питання у зовнішній політиці США та Великобританії, також проблеми українських мігрантів після Другої світової війни. Переклала книгу журналістка, редактор та дослідниця Марта Дарія Олійник.

“Видавничий проект, робота над яким тривала останні 10 років, вийшов у Канаді у видавництві університету МакГілл англійською мовою”, – повідомляє директор Центру досліджень визвольного руху Дарія Гірна. Співавтор книги “Ворожі архіви” Володимир В’ятрович пояснює: “Це найбільша колекція, яка дає можливість зрозуміти історію повстанського руху 1940-50-х рр. Коли я працював у Сполучених Штатах Америки в Гарварді, то побачив, як мало первинних джерел з історії Української повстанської армії, Організації українських націоналістів доступні західним вченим, як мало вони використовуються.

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал

У книзі зібрано 161 документ із архіву Служби безпеки України: документи УПА та ОУН, конфісковані радянськими спецслужбами, та документи самого НКВС-КДБ, де йдеться про боротьбу з українськими повстанцями. Фотографії у книзі теж походять із архівів СБУ та Центру досліджень визвольного руху. Частина вже доступна онлайн на сайті електронного архіву Українського визвольного руху.

bagnet.org