У Франції спробували заборонити книгу під назвою «Я ненавиджу чоловіків». Її стали купувати ще активніше

Радник міністра з питань ґендерної рівності Франції Ральф Зурмелі закликав заборонити публікацію книги під назвою «Я ненавиджу чоловіків» письменниці та феміністки Полін Арманж. Не спрацювало: книгу не лише не заборонили — її продажі різко зросли.

Про це повідомляє hromadske.ua з посиланням на theguardian.com.

У своєму феміністично-сатиричному памфлеті на 80 сторінок Арманж намагається відповісти на питання: чи мають жінки достатньо підстав, аби ненавидіти чоловіків, і наскільки це виправдано? Видавець книги в анонсі вказує, що вона «захищає мізандрію як спосіб створення умов для сестринства».

Після виходу книги Зурмелі назвав її «одою мізандрії», а видавцю сказав, що «підбурювання до ненависті на ґрунті ґендеру є кримінальним злочином», і попрохав його призупинити видання книги, аби не «наразитися на кримінальне переслідування».

Звернення радника міністра потрапило в розпорядження одного із французьких видань — і після цього продажі «Я ненавиджу чоловіків» лише зросли. Якщо в серпні, коли книга вийшла вперше, було продано 400 її примірників, то після заяв Зурмелі видавець продав ще 2500 примірників.

Реклама

Підпишіться на закритий телеграм УЛГ! Посилання на канал

Тепер «Я ненавиджу чоловіків» має надрукувати більше видавництво, назви якого Арманж поки не розкриває. Оригінальний видавець і авторка наголошують: книга не підбурює до ненависті, а є культурною провокацією.

Передплатіть «Українську літературну газету» на 2020 рік! Передплатний індекс: 49118.

Передплатіть «Українську літературну газету» на 2020 рік в електронному форматі: https://litgazeta.com.ua/peredplata-ukrainskoi-literaturnoi-hazety-u-formati-pdf/

“Українську літературну газету” можна придбати в Києві у Будинку письменників за адресою м. Київ, вул. Банкова, 2.