У Черкасах реконструюють Музей букваря, у колекції якого сотня експонатів з різних країн

У Черкасах реконструюють Музей букваря. Про це повідомляє hromadske.radio. Експозиція — єдина в Україні, каже Сергій Саєнко. Він директор міської гімназії, у якій розташований музей. Букварі різних країн збирали упродовж 10 років. Їх привозили з подорожей світом батьки учнів. Нині в колекції  сотня експонатів.

Експозиція музею — це три полиці під скляною вітриною з букварями з різних країн світу. Її розмістили на першому поверсі у коридорі школи. Другокласниця Злата Тесля розглядає книги.

«Це букварі для дітей, щоб вони вивчали алфавіт».

Дівчинка каже, подобається буквар Камбоджі. Незнайомі та незвичні літери на обкладинці зацікавили, тож хочеться дізнатися, що усередині книжки. Додає: любить читати.

Її однокласник, Данило Мусієнко не дуже любить читати. Музейною колекцією загалом цікавиться, знає про зміст букварів.

Реклама

Підпишіться на закритий телеграм УЛГ! Посилання на канал

«Є такі букварі, де віршики про букву складені, там де букви вживаються, щоб діти слова деякі знали».

Родина Ярослава Карахіма привезла до шкільної колекції два роки тому з подорожі чергову книжку.

«Це буквар із Греції. Ми їздили туди два роки тому. Десь мамина подружка взяла його. Я хочу, щоб інші діти вчили інші букви».

Перший іноземний буквар привезли батьки учня школи 10 років тому, розповідає Сергій Саєнко. Тоді ж у нього з’явилася ідея створити музей, де б можна було систематизувати різні підходи до створення букваря. Перша експозиція займала один стіл. Після неї батьки почали привозити книги з подорожей та дарувати школі. Зараз у колекції музею букварі зі США, Німеччини, Англії, Сомалі, арабських країн, говорить Сергій Саєнко.

«Дуже подобається мені фінський буквар своєю стабільністю. Перший буквар був виданий у 1932 році. До сьогодні його використовують. Тільки викидають застарілі слова і вносять нові.

Експозиції музею вже затісно на трьох полицях, тому школа подалася на конкурс місцевого Громадського бюджету. Та виграла фінансування на реконструкцію свого музею, каже директор.

«Хочемо повністю замінити стару вітрину, поставити мультимедійний екран, який показуватиме, гортатиме, образно кажучи, ці букварі. Можливо, певні дослідження проводитимемо».

Експозицією Музею букваря цікавляться не лише місцеві школярі. Приходять та приїздять подивитися колекцію діти та дорослі з інших навчальних закладів та міст України.

Мирослава Білецька, Черкаси, Громадське радіо

 

Передплатіть «Українську літературну газету» в паперовому форматі! Передплатний індекс: 49118.

Передплатіть «Українську літературну газету» в електронному форматі: https://litgazeta.com.ua/peredplata-ukrainskoi-literaturnoi-hazety-u-formati-pdf/

“Українську літературну газету” можна придбати в Києві у Будинку письменників за адресою м. Київ, вул. Банкова, 2.