Третя книга у сімнадцять: у Кропивницькому презентували «Небесну сповідь» Аліни Шевченко

6 травня у Музеї мистецтв м. Кропивницький відбулася презентація нової, вже третьої, книги юної письменниці Аліни Шевченко.

«Небесна сповідь» – саме таку назву має збірка оповідань та новел, сюжети для яких авторка бере з нашого життя. Всього у книзі представлено дев’ять творів, героями яких є молодь, люди літнього віку, тварини. Основне коло проблем, які порушує Аліна Шевченко у «Небесній сповіді» – це любов до ближнього, взаємоповага, розуміння, історична пам’ять, боротьба за своє життя, самореалізація. Торкається юна авторка і воєнної тематики. Також у доробку сімнадцятирічної прозаїкині ще дві книги, видані дещо раніше: «Цвіт першої надії» (2020), «Мелодія Мовчання» (2021). Зі слів Аліни Шевченко, цю книгу вона видала не тільки на самостійно зароблені кошти, а й усю роботу з верстки та макетування виконала також сама.

Аліна Шевченко народилась і виросла у с.Гайок, де, за її словами, нині лишилося всього три хатини, і лише в одній із них ще живуть люди – її мама й бабуся. Закінчивши Ізмайлівський НВК та Кіровоградську Малу академію наук, дівчина вступила до Національного університету біоресурсів і природокористуання України, де нині здобуває фах соціального працівника і одночасно працює на кафедрі журналістики. У свої сімнадцять років письменниця має чимало публікацій у обласній та всеукраїнській періодиці, а також відзначена різними нагородами, в тому числі Міжнародною літературно-мистецькою премією імені Пантелеймона Куліша. У 2022 році Аліна Шевченко заснувала журнал «Олександрійський маяк», а також підтримує авторів-початківців, видаючи різні літературні альманахи.

Модерувала зустріч поетеса й літературознавиця, кандидатка філологічних наук, голова Кіровоградської обласної організації Національної спілки письменників України Надія Гармазій, з розповіді якої присутні дізналися, що з Аліною Шевченко вони знайомі ще з часів виходу першої книги авторки, коли та навчалась в Кіровоградській МАН.

Реклама

Підпишіться на закритий телеграм УЛГ! Посилання на канал

Привітати Аліну Шевченко з виходом третьої книги завітало чимало письменників, журналістів, містян, що цікавляться художньою творчістю. З вітальним словом і пропозицією відвідати Херсонську область з метою пошуку нових історій про реальних людей та їх життя під час війни виступила екс-голова Кіровоградської обласної державної адміністрації і нині координаторка «Мiжнародного штабу допомоги українцям» Марiя Чорна. На таку пропозицію Аліна Шевченко охоче погодилась.

Також привітати юну авторку прийшли члени Кіровоградської обласної організації НСПУ, а саме: Василь Бондар, Оксана Буянова, Григорій Клочек. Завітали підтримати письменницю також і журналісти, громадські діячі – Анатолій Саржевський, Владислав Онойко та інші.

Ця затишна презентація відбулася в межах проєкту Музею мистецтв «Літературна вітальня».

 

Пресслужба Кіровоградської ОО НСПУ