Стежили, погрожували, залякувати. Кореспондент ВВС покинув Китай після репортажів про уйгурів

226

Кореспондент BBC у Пекіні Джон Садворт покинув Китай і переїхав у Тайвань після тиску та погроз з боку китайської влади. Про це повідомляє ВВС News Україна.

Погрози та залякування розпочалися після серії репортажів Садворта про уйгурську меншину, яка мешкає на заході КНР і піддається переслідуванням з боку органів центральної влади.

Раніше за свої репортажі про поводження влади з уйгурами у провінції Сіньцзян він отримав низку нагород. З країни він виїхав сам і забрав із собою сім’ю. ВВС заявила, що пишається репортерською роботою Садворта. Він залишається кореспондентом ВВС у Китаї, хоч і базуватиметься в іншій країні.

«Репортажі Джона викрили правду, і китайська влада не хотіла, аби про неї довідався світ», – говориться у заяві ВВС.

Садворт каже, що за ним та його командою стежили, їм погрожували судовими процесами, перешкоджали роботі та залякували, де б вони не намагалися знімати. Садворт має намір і далі робити матеріали про Китай з Тайваню.

Прессекретар міністерства закордонних справ Китаю заявив, що влада не отримувала повідомлення від журналіста про те, що він залишає країну.

«Лише останніми днями, коли нам треба було оновити прескарту Садворта, ми дізналися, що Садворт поїхав, не попрощавшись. Після того, як він покинув країну, він жодним чином не повідомив відповідні департаменти і не вказав жодної причини, чому», – стверджують у МЗС КНР.

У 2020 році з Китаю виїхали кореспонденти New York Times, Washington Post та Wall Street Journal. У вересні 2020 року два останні репортери, які працювали в Китаї для австралійських ЗМІ, повернулись додому після п’ятиденного дипломатичного протистояння, яке виникло на тлі вимоги Австралії оприлюднити інформацію про походження коронавірусу.

У лютому 2021 року Державне управління кіно, телебачення та радіо Китаю заборонило мовлення міжнародного інформаційного телеканалу BBC World News.

Китай критикував ВВС за репортажі про коронавірусну хворобу та про переслідування уйгурів в країні.

 

 

Передплатіть «Українську літературну газету» в паперовому форматі! Передплатний індекс: 49118.

Передплатіть «Українську літературну газету» в електронному форматі: https://litgazeta.com.ua/peredplata-ukrainskoi-literaturnoi-hazety-u-formati-pdf/

“Українську літературну газету” можна придбати в Києві у Будинку письменників за адресою м. Київ, вул. Банкова, 2.

 

 

Прокоментуєте?

Передплатіть УЛГ у форматі PDF!