Sotheby’s виставив на аукціон ранні роботи Клода Моне

389

У Великій Британії аукціонний дім Sotheby’s виставив на продаж кілька ранніх робіт одного з найвідоміших художників-імпресіоністів Клода Моне.

Як повідомляє CNN, орієнтовна вартість картин сягає 50 мільйонів доларів.

П’ять робіт, які відбивають перехід французького митця до абстрактного експресіонізму, будуть виставлені на аукціон у Лондоні у березні 2022 року, зазначає видання. Всі вони були написані у 1900 році.

“Ці п’ять приголомшливих робіт, що відбивають шлях до його великих картин з водяними ліліями (найвідоміша серія картин Клода Моне — ред.), блискуче відображають історію Моне як батька сучасного мистецтва”, — сказала Хелена Ньюман, голова Sotheby’s Europe та голова відділу імпресіоністів та сучасного мистецтва світу.

Найвідомішою з виставлених на аукціон картин є “Les Demoiselles de Giverny”, вартість якої оцінюється у 25–27 мільйонів доларів. Вона є одним із найчастіше повторюваних мотивів паризького художника — пухких стогів сіна.

Серед інших робіт Моне, які можна буде придбати на торгах — “Хризантеми” 1897 року та “Лід в Беннкурі”.

У Нідерландах у у серпні 2021 року в Музеї Заанса грабіжник намагався викрасти роботу Клода Моне “Вурзаан і Вестерхем”. Проте поліція його вчасно зупинила — після невдалого пострілу крадій викинув картину і втік з місця злочину.

 

Передплатіть «Українську літературну газету» в паперовому форматі! Передплатний індекс: 49118.

Передплатіть «Українську літературну газету» в електронному форматі: https://litgazeta.com.ua/peredplata-ukrainskoi-literaturnoi-hazety-u-formati-pdf/

“Українську літературну газету” можна придбати в Києві у Будинку письменників за адресою м. Київ, вул. Банкова, 2.

 

Прокоментуєте?

Передплатіть УЛГ у форматі PDF!