«Што хачю, то і варачю». На болотах заарештували американського журналіста і не допустили до нього адвоката

Російський суд на кілька місяців заарештував журналіста The Wall Street Journal Евана Гершковича, якого 30 березня звинуватили у шпигунстві.

Російські ЗМІ повідомляють, що Гершковича заарештовано на два місяці – до 29 травня 2023 року.

Також відомо, що до Лефортівського суду, куди привезли журналіста, приїхав адвокат Данило Берман. За його словами, він має ордер на захист журналіста. При цьому він заявив, що на його думку, Гершковичу призначать державного адвоката. Це пізніше підтвердили своїми діями пристави – вони не відчинили Берману двері, заявивши, що в суді Гершкович уже має адвоката. Нікого із відвідувачів до зали також не пропустили.

Нагадаємо, раніше ЗМІ повідомляли, що Гершкович писав про ПВК “Вагнера”. Його цікавило ставлення людей до війни та вербування найманців. Затримано його було в Єкатеринбурзі. Саме там він збирав інформацію для свого матеріалу. Напередодні він перестав виходити на зв’язок. При цьому в мережі повідомлялося про затримання чоловіка біля ресторану Bukowski Grill. Очевидці казали, що силовики натягли на обличчя чоловіка светр та затягли до мікроавтобуса. Ймовірно мова шла про Гершковича.

postfactum.info

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал

***

«Затримання журналіста Wall Street Journal Евана Гершковича, якого підозрюють у шпигунстві, це “подарунок” від ФСБ президенту Росії Володимиру Путіну», – пише російський опозиційний телеграм-канал GENERALL SVR. «Президент останнім часом часто нарікав, що давно не ловили на території Росії “іноземних шпигунів”, і був цим дуже незадоволений. Під журналіста просто “придумали” шпигунство, щоб порадувати президента. Американський шпигун під прикриттям журналістської діяльності, це класика та “подарунок” для Путіна. Після “провалу” з безкарним вторгненням з території України до Брянської області “російських фашистів”, для ФСБ затримання “американського шпигуна” найкраща реабілітація».