Сергій Жадан став Людиною року за версією видання Gazeta Wyborcza

Польська газета Gazeta Wyborcza назвала українського письменника Сергія Жадана “Людиною року”. Про це повідомляють на сайті видання.

“Коли ми обговорювали цьогорічного лауреата чи лауреата, було зрозуміло, що ми повинні вшанувати когось з України, людину, яка бере участь у боротьбі. Список заслуг дуже довгий, його відкриває президент Володимир Зеленський, до нього входить віцепрем’єр-міністр Ірина Верещук, є мери Києва, Маріуполя, Миколаєва та Харкова, є українські командири та дипломати, солдати та рятувальники. Україна стала землею героїв”, — йдеться у повідомленні.

Сергій Жадан від початку повномасштабного вторгнення залишається в Харкові, займається волонтерською діяльністю та продовжує висвітлювати українську реальність у соціальних мережах, а також у статтях та інтервʼю для західних медіа.

“Він зайнявся тим, до чого покликані письменники під час війни: підняття настрою людей, оновлення їхніх сердець, організація концертів у пристосованій до притулку станції Харківського метро. Відвідує поранених у шпиталі, бере припаси бійцям на фронті. Водночас захищає українську культуру від Росії. Така дивовижна постать – Сергій Жадан. Наша людина року 2022”, – додають у газеті.

Реклама

Підпишіться на закритий телеграм УЛГ! Посилання на канал

Сам Жадан подякував за номінацію, зробивши допис у Facebook.

“Дякую Газеті Виборчій за звання людини року. Хоча чудово розумію всю умовність цього означення — нині всі українці, які б’ються за свою країну, які працюють на неї, є Людьми Року, людьми з великої літери. Честь і щастя жити поруч із ними в один час і в одній країні. І величезна подяка польському народу за підтримку та допомогу. Разом переможемо імперію зла. Всім дякую, всіх люблю. Слава Україні!” — написав він.

У квітня Сергій Жадан був нагороджений Премією Свободи від фундації Франка Ширрмахера. Грошову частину поет віддав на волонтерські потреби.

А також Комітет літературознавчих наук польської академії наук висунув Сергія Жадана на Нобелівську премію з літератури. Про це повідомили у відповідному зверненні, опублікованому на сайті комітету.

suspilne.media