Сенат Нідерландів схвалив покупку картини Рембрандта «Прапороносець» 1636 року

504

Уряд внесе €150 млн, а €25 млн заплатять Асоціація Рембрандта та Рейксмузеум. Таким чином, фінальна вартість виявилася на €10 млн більшою, ніж очікувалося раніше.

Про це з посиланням на The Guardian пише The ArtNewspaper, повідомляє inshe.tv.

Незважаючи на голосування за, багато сенаторів висловили стурбованість з приводу покупки. Робота буде придбана у сім’ї Ротшильдів через траст, розташований на Островах Кука, чия холдингова компанія знаходиться в Сент-Вінсенті та Гренадінах, офшорному фінансовому центрі Вест-Індії.

Деякі сенатори поставили під сумнів терміни придбання роботи під час пандемії, їх також цікавить, чи можна гарантувати справжність твору чи право власності на нього. Міністр культури Гюнай Услу, яка раніше працювала мистецтвознавцем і куратором, вважає це полотно предтечею «Нічної варти» Рембрандта (1642) та «нерозривно пов’язаної з історією Нідерландів»: художник зобразив себе в образі прапороносця, які були на передовій у битвах Вісімдесятирічної війни, війни за незалежність Нідерландів. Щоб розвіяти сумніви, чиновниця заявила, що було проведено експертизу.

Франція також була зацікавлена ​​у придбанні картини, яка мала статус національного надбання, але у грудні 2021 року оголосила, що не може зібрати достатньо коштів. До речі, у 2016 році Франція та Нідерланди спільно викупили у барона Еріка де Ротшильда портрети Мартена Солманса та Оп’єн Копіт пензля Рембрандта загальною вартістю €160 млн. Експонуються полотна завжди разом та поперемінно у Рейксмузеумі та Луврі.

Що стосується «Прапороносця», то він вирушить у тур Нідерландами, перш ніж опинитися в галереї Слави Рейксмузеума.

 

Передплатіть «Українську літературну газету» в паперовому форматі! Передплатний індекс: 49118.

Передплатіть «Українську літературну газету» в електронному форматі: https://litgazeta.com.ua/peredplata-ukrainskoi-literaturnoi-hazety-u-formati-pdf/

“Українську літературну газету” можна придбати в Києві у Будинку письменників за адресою м. Київ, вул. Банкова, 2.

 

Прокоментуєте?

Передплатіть УЛГ у форматі PDF!