Рукопис із теорією відносності Ейнштейна пішов з молотка за рекордні €11 млн

268

Оригінальний рукопис Альберта Ейнштейна, написаний фізиком-теоретиком на початку його роботи над доведенням теорії відносності, пішов з молотка за рекордні 11 мільйонів євро.

Як інформує tsn.ua, про це вівторок, 23 листопада, із посиланням на аукціонний дім Christie’s повідомляє ВВС.

Зазначається, що документ, створений науковцем у період від 1913 до 1914, демонструє працю над великим науковим проривом Ейнштейна, який після публікації в 1915 році змінив уявлення людства про простір, час та гравітацію.

Експерт аукціонного будинку Вінсент Беллой під час торгів у Парижі розповів, що рукопис зберіг швейцарський колега фізика Мікеле Бессо.

“Ейнштейн вів дуже мало записів, тому сам факт того, що рукопис зберігся і дійшов до нас, уже робить його визначним”, – заявив він.

Документ містить 54 сторінки із розрахунками, написаними чорною ручкою. За словами Беллоя, рукопис демонструє низку помилок науковця на шляху до формулювання теорії.

Експерт додав, що продаж “залучив колекціонерів з усього світу, які усвідомили важливість цього документа”. Водночас ім’я власника документа не розкривається.

Раніше рукописний лист Альберта Ейнштейна з формулою “E = mc2” пішов з молотка за 1,2 мільйона доларів, тоді як стартова ціна становила близько 400 тисяч доларів.

 

Передплатіть «Українську літературну газету» в паперовому форматі! Передплатний індекс: 49118.

Передплатіть «Українську літературну газету» в електронному форматі: https://litgazeta.com.ua/peredplata-ukrainskoi-literaturnoi-hazety-u-formati-pdf/

“Українську літературну газету” можна придбати в Києві у Будинку письменників за адресою м. Київ, вул. Банкова, 2.

 

 

Прокоментуєте?

Передплатіть УЛГ у форматі PDF!