Російські фашисти нищать православні храми: на Київщині зруйновано церкву ХІХ століття

627

Від обстрілів російських окупантів продовжують страждати храми та пам’ятки архітектури. 7 березня у селі Заворичі Київської області в результаті обстрілів згоріла Георгіївська церква, повідомляють на сайті Бориспільської єпархії УПЦ.

За словами парафіян, які стали свідками цього злочину, церкву обстрілювали саме російські війська: “на власні очі бачили, що коли частина з них пересувалась, то відстрілювалися по хатах, а один снаряд направили прямо в купол храму, який був зліва від їх руху. Так вони прикриваються. З кулемета був розстріляний паркан церкви”.

Протоієрей Петро Костюк, настоятель храму зазначив, що в цей час усередині приміщення нікого не було.

Церква побудована у 1873 році. За інформацією сайту єпархії, у 1935 році радянська влада використовувала його як зерносховище, а богослужіння відновились лише у 1968 році. До пожежі на стелі та у нефрах будівлі зберігались оригінальні розписи, які зображували Богородицю та спасіння Петра.

Що відомо

Варто зазначити, що це не перший храм, зруйнований російськими військами в Україні. До цього внаслідок обстрілів постраждали церква Різдва Пресвятої Богородиці в селі В’язівка на Житомирщині, храм на честь архістратига Божого Михаїла у селі Демидів, а також Вознесенський храм у селі Бобрик. Раніше росіяни вдарили снарядами по Успенському соборі у Харкові, у результаті обстрілу було пошкоджено ікони та вікна.

suspilne.media

Прокоментуєте?

Передплатіть УЛГ у форматі PDF!