Росія зруйнувала понад 400 релігійних споруд за час повномасштабного вторгнення

За перший рік з початку повномасштабного вторгнення російські військові зруйнували щонайменше 400 храмів та культових споруд. Ці дані зафіксовано в доповіді проєкту “Релігія в огні”, над яким працюють дослідники з Майстерні академічного релігієзнавства. Про це в ефірі марафону «Єдині новини» повідомив правозахисник, член Експертної ради Центру громадянських свобод  В’ячеслав Ліхачов.

«Невибіркові обстріли цивільних об’єктів, які не мають чітко визначеної та розумної воєнної мети, є порушенням законів і звичаїв війни. Крім того, згідно з Міжнародним гуманітарним правом, деякі типи об’єктів громадської інфраструктури мають особливий захищений статус. До них належать медичні установи, заклади освіти, історичні пам’ятки та інші культурні об’єкти, а також – культові споруди» – говорить В’ячеслав Ліхачов.

Руйнування культових споруд є порушенням Міжнародного гуманітарного права. Документування таких злочинів є необхідним для притягнення до відповідальності винних у воєнних злочинах як українським правосуддям, так і в межах міжнародних механізмів.

Українські правозахисники докладають значних зусиль для документування випадків пошкоджень та руйнувань культових споруд у ході повномасштабної російської агресії. Ця робота ускладнена через обмежений доступ до районів інтенсивних бойових дій і повною відсутністю доступу до окупованої території.

Довідково.

Реклама

Підпишіться на закритий телеграм УЛГ! Посилання на канал

  • Центр громадянських свобод став першою у світі організацією, яка у 2014 році відправила власні мобільні групи для документування російських воєнних злочинів в Криму, в Донецькій та Луганській областях.
  • Центр громадянських свобод спільно із партнерами створив глобальну ініціативу Трибунал для Путіна (T4P) – унікальну систему, в якій правозахисні організації по всій країні документують воєнні злочини. Роблять це від початку повномасштабної агресії по гарячих слідах, по всій Україні включно з тимчасово окупованими територіями.
  • Мета ініціативи Трибунал для Путіна (T4P) — збирати дані про злочини Росії для майбутніх судових процесів. Сьогодні в базі даних коаліції «Трибунал для Путіна» зафіксовано понад 37 тисяч воєнних злочинів.

Center for Civile Liberties