Росія: редактори кількох ЗМІ звернулися до Путіна з вимогою анулювати список «іноагентів»

451

Головні редактори російських ЗМІ, серед яких «Дождь», «Новая газета», «Ехо Москви», Znak.com і ТВ2, опублікували відкритий лист до президента Росії Володимира Путіна, його речника Дмитра Пєскова і міністра юстиції Костянтина Чуйченка з вимогою анулювати список «іноземних агентів» і внести зміни у відповідне законодавство.

Як повідомляє radiosvoboda.org, у зверненні керівники ЗМІ пропонують 12 правок в закон про «іноагентів», зокрема, присвоювати такий стату – тільки за рішенням суду; чітко визначити поняття «політичної діяльності» та «лобізму»; зобов’язати Мін’юст надавати докази, чому певний ЗМІ визначено «іноагентом»; встановити мінімально допустиму частку іноземного фінансування у 30%; спростити звітність для ЗМІ, які вже мають цей статус; виключити положення, пов’язані з довільним застосуванням права; заборонити визнавати журналістів, що працюють в ЗМІ-«іноагентах», – «іноагентами»-фізособами.

Загалом свої підписи під зверненням поставили видавці і головні редактори 22 ЗМІ.

У список ЗМІ – «іноземних агентів» у Росії внесені десятки фізичних осіб і редакцій, серед них – 10 російськомовних проєктів медіакорпорації Радіо Вільна Європа / Радіо Свобода і четверо журналістів, які співпрацюють із російською службою Радіо Свобода.

Радіо Свобода вважає законодавство про ЗМІ – «іноземних агентів» репресивним і оскаржує правомірність його застосування в російських судах та Європейському суді з прав людини.

 

Передплатіть «Українську літературну газету» в паперовому форматі! Передплатний індекс: 49118.

Передплатіть «Українську літературну газету» в електронному форматі: https://litgazeta.com.ua/peredplata-ukrainskoi-literaturnoi-hazety-u-formati-pdf/

“Українську літературну газету” можна придбати в Києві у Будинку письменників за адресою м. Київ, вул. Банкова, 2.

 

Прокоментуєте?