Родинна сага про боротьбу за свободу: в Україні вийде друком книжка Євгена Положія “Фінальний епізод”

В Україні вийде друком книжка журналіста й письменника із Сум Євгена Положія. “Фінальний епізод (війни, яка триває 400 років)” побачить світ у видавництві Vivat

Про це повідомила гендиректорка харківського видавництва Юлія Орлова.

“Це ще одна книжка про війну, що “пришпилює до підлоги” відвертістю та реалістичністю описаних подій. Це ще одна книжка, яку ми маємо прочитати, щоб вийти з цієї війни новими людьми”, – написала вона.

На сайті Vivat вказано, що книжка вийде з друкарні 16 листопада. Її вартість за передзамовленням становитиме 360 грн, звичайна ж ціна сягатиме 450 грн. Книжка вийде у твердій обкладинці й налічуватиме 576 сторінок.

Реклама

Підпишіться на закритий телеграм УЛГ! Посилання на канал

ПРО ЩО КНИЖКА

Широка війна, наче гігантська анаконда, наближається повільно й безшумно. Пастор-євангеліст, військовий капелан і багатодітний батько Григорій Мотуз як ніхто гостро відчуває її нудотний подих. Мало хто вірить, що Росія наважиться напасти. Проте їхні ілюзії розлітаються тієї ж миті, коли перші російські снаряди й міни вбивають перших людей і за лічені дні місто Марії перетворюється на цвинтар.

Російські війська оточують Маріуполь, тож пастор евакуює родину, родини парафіян і військових, дитячий притулок. Його волонтерський капеланський батальйон працює в сірих зонах по всій лінії фронту, а сини воюють і рятують людей пліч-о-пліч із батьком.

В одній з експедицій Григорій, осліплений вибухом, потрапляє в полон. Прикутий до підлоги в “столипінському” вагоні, він пригадує власне життя: дитинство, службу в радянській армії, боротьбу з наркомафією за безпритульних підлітків, пошук свого коріння і правди у мареві російської пропаганди…

Насправді ця війна — між Світлом і Темрявою, між цивілізацією життя і цивілізацією смерті — триває значно довше, ніж 400 років. І настав час для фінального епізоду.

“Фінальний епізод” – масштабне полотно, найкращий текст, написаний мною. Сучасний дорослий роман, створений на основі реальних людських історій та архівних матеріалів. Ще до війни автор протягом трьох років записав із прототипом головного героя пастором Геннадієм Мохненком 14 великих інтерв’ю. Звісно, тоді планувалася зовсім інша книга, проте війна внесла свої корективи, тож останні інтерв’ю про Маріуполь і роботу волонтерського капеланського батальйону, як і інші історії, зважаючи на час і відстані, записувалися телефоном у 2022 році”, – розповів Положій на своїй сторінці у Facebook.

espreso.tv