Редакції понад 30 світових видань вимагають від Росії звільнити американського журналіста Евана Гершковича

Керівники понад 30 інформаційних агенцій по всьому світу підписали листа до російського посла в США Анатолія Антонова з вимогою звільнити ув’язненого кореспондента The Wall Street Journal Евана Гершковича. Про це повідомило видання CNN.

Спільна заява містить підписи, зокрема, керівників Associated Press, The New York Times, The Washington Post, BBC, TIME, Euronews, Bloomberg News, Sky News, The New Yorker, The Economist та інших.

«Гершкович є журналістом, а не шпигуном, і його слід негайно звільнити без будь-яких умов.

Як терміновий перший крок, Гершкович повинен отримати негайний доступ до адвоката, наданого його роботодавцем. Також вимагаємо підтвердити його самопочуття та дозволити йому спілкуватися з родиною.

Необґрунтований і несправедливий арешт Гершковича є значною ескалацією дій вашого уряду проти преси. Росія посилає повідомлення про те, що журналістика в межах ваших кордонів є кримінальною, а іноземні кореспонденти, які хочуть робити репортажі з Росії, не користуються перевагами верховенства права», — йдеться в листі, опублікованому Комітетом захисту журналістів.

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал

Звернення надіслали послу в четвер, 30 березня, однак станом на п’ятницю жодної відповіді так і не надійшло.

Нагадаємо, 30 березня 2023 року ЗМІ повідомили про затримання журналіста The Wall Street Journal Евана Гершковича у російському Єкатеринбурзі.

ФСБ РФ заявила, що журналіст нібито «збирав свідчення про підприємство російського ВПК». Лефортовський суд Москви заарештував Гершковича в справі про «шпигунство».

Редакція The Wall Street Journal заперечила звинувачення ФСБ та вимагає негайно звільнити Гершковича.

Євросоюз та Сполучені Штати Америки також відреагували на затримання Гершковича. Зокрема, у Білому домі назвали звинувачення у «шпигунстві» Гершковичу безпідставними. Там вважають,що росіяни затримали громадянина США, щоби мати додаткові важелі для переговорів.

Окрім цього, Адміністрація президента США Джо Байдена закликала своїх громадян, зокрема журналістів, залишити територію Росії.

Валерія Буняк

detector.media

Фото: AFP / Getty