Раби есесеру. Колишні радянські міліціонери завадили демонтувати пам’ятник чекістам у Миколаєві

Як повідомляє сайт Новини N, 13 жовтня у Миколаєві стався конфлікт навколо “пам’ятника чекістам”, який намагалися знести представники “Народного руху”.

У 1977 році у Миколаєві було встановлено пам’ятний знак на честь “60-річчя радянської міліції”. Пам’ятник має вигляд чоловічої фігури з “будьонівкою” на голові та написами російською мовою “Бесстрашным воинам – работникам милиции, павшим в боях за Родину и при исполнении служебного долга” та “Построен в честь 60-летия Советской милиции”.

Пам’ятник є місцем поклоніння для радянських міліціонерів та має неформальну назву “пам’ятник чекістам”.

З 2016 року ряд громадських організацій вимагають демонтувати пам’ятний знак в рамках декомунізації. Тоді їх підтримували Український інститут національної пам’яті та обласна державна адміністрація. Однак, їм протидіють ветерани радянської міліції.

Реклама

Підпишіться на закритий телеграм УЛГ! Посилання на канал

Пам’ятниий знак визнали пам’яткою історії та кульутри місцевого значення ще в радянський час (постановою Миколаївського облвиконкому № 498 від 15 вересня 1981 року). У 2016 році Миколаївська облдержадміністрація зробила подання на позбавлення цього пам’ятника статусу пам’ятки. Однак, Мінкульт попросив додаткових аргументів і пам’ятник “радянським міліціонерам” залишився у переліку пам’яток.

13 жовтня представники “Народного руху” спробували демонтувати “будьонівку”. Однак, агресивно налаштовані колишні радянські міліціонери погрожували спалити автомобіль прихильників демонтажу.

На місце конфлікту прибув начальник управління культури Миколаївської міськради Юрій Любаров. Чиновник заявив, що зараз не час зносити пам’ятник ані повністю, ані частково. Але при цьому пообіцяв зробити подання на виключення пам’ятника з реєстрів пам’яток.

– Спочатку ми пишемо заяву на Кіма (голову Миколаївської ОВА, – прим. ред.), просимо, щоб він підтримав наше звернення на Міністерство культури. Міністерство культури викреслює цю пам’ятку зі списку тих, що охороняються, і все, – пояснив алгоритм дій Любаров.

istpravda.com.ua