ПЦУ закликала Варфоломія позбавити главу РПЦ Кирила престолу

Предстоятель Православної церкви України, митрополит Київський і всієї України Епіфаній закликав позбавити престолу главу РПЦ Кирила. Він звернувся до Вселенського патріарха Варфоломія та предстоятелів помісних автокефальних церков із закликом осудити духовні злочини глави російської православної церкви.

Про це повідомив глава ПЦУ у Facebook. 

Митрополит Епіфаній наголосив, що проповіді Кирила Гундяєва та його поплічників пропагують ідеологію “руского міра”.  На його думку, одним з головних напрямів боротьби проти цього є те, що глава РПЦ “має підлягати осудженню, якщо не зречеться єресі та не виявить плодів покаяння”.

“Ми повинні розуміти, що кожен день нашого життя, у якому б куточку України ми не були, оплачений дорогою ціною. Наші захисники борються за це зараз на фронті, а ми маємо обов’язок боротися за волю, за правду, за свободу – кожен на своєму місці, там, де перебуваємо, і через те служіння, до якого покликані”, – наголосив митрополит.

Днями ідеологію, яку популяризує московський патріарх, засудили у святій Софії Київській на Архієрейському соборі. РПЦ поширює “єретичне вчення етнофілетизму, тобто поділ церкви за національною ознакою”.

Реклама

Підпишіться на закритий телеграм УЛГ! Посилання на канал

“Не є секретом, що патріарх Кирил є одним із творців ідеології “руского міра”, її пропагандистом і популяризатором. Сама ця ідеологія, на моє переконання, підпадає під осудження  етнофілетизму як єресі Константинопольським собором 1872 року. Відповідно, Кирил Гундяєв як співтворець і пропагандист “руского міра” має підлягати осудженню, якщо не зречеться цієї єресі та не виявить плодів покаяння”, – заявив Епіфаній.

Митрополит звернувся з проханням “від усієї повноти православ’я засудити слова та дії московського патріарха Кирила”, котрий благословив війну та геноцид.

“Нехай Бог благословить всіх на ухвалення справедливих рішень, а Україні нехай дає перемогу над агресором і довгоочікуваний мир”, – додав митрополит.

bykvu.com