Помер відомий український художник Олександр Ройтбурд

295

Український художник Олександр Ройтбурд помер на 60-му році життя. Про це першим повідомив голова наукового відділу Одеського художнього музею Кирило Ліпатов.

Депутат Верховної Ради Микола Княжицький вказав, що причиною смерті стало онкологічне захворювання.

«Світла пам’ять. Великий художник, чоловік, який вмів рости, любив мистецтво і Україну. Співчуття близьким», – написав Княжицький.

Про те, що митець пішов з життя, також написав український режисер та колишній політв’язень Олег Сенцов.

Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко після звістки про смерть Олександра Ройтбурда розповів про нещодавню зустріч з художником та його мрію створити музей сучасного мистецтва в Одесі.

Олександр Ройтбурд довгий час хворів, мав ускладнення після коронавірусної хвороби, яку переніс навесні.

Олександр Ройтбурд народився в Одесі у 1961 році. Закінчив художньо-графічний факультет Одеського педагогічного інституту. У 1993 році виступив співзасновником асоціації «Нове мистецтво» (Одеса) та працював в ній арт-директором, а з 1999 по 2001 рік – президентом асоціації. Також був директором Галереї Марата Гельмана в Києві.

В кінці 2017 року він виграв конкурс на посаду директора Одеського художнього музею. Незважаючи на спротив депутатів облради, які не проголосували за його кандидатуру, 19 березня 2018 голова тоді ще голова Одеської облдержадміністрації Максим Степанов підписав із ним контракт на 5 років.

Контракт із Олександром Ройтбурдом Одеська облрада достроково розірвала контракт у вересні 2019 року. Ініціаторами звільнення були депутати від ОПЗЖ, які заявили, що він не виконує депутатські запити про фінансову діяльність музею. Мінкультури назвало звільнення Ройтбурда з цієї посади безпідставним.

Однак вже у 2020 році депутати Одеської облради рішення про відставку скасували. А у 2021 році Верховний Суд визнав звільнення Ройтбурда незаконним.

Сьогодні твори художника знаходяться у музеї сучасного мистецтва МоМА у Нью-Йорку, DUMA (художньому музеї університету Дьюк в Дерхемі, США), Одеському художньому музеї, PinchukArtCentre в Києві та приватних колекціях. У 2009-у році картина Ройтбурда з серії «Прощавай, Караваджо!» була куплена на лондонському аукціоні Phillips de Pury & Co за рекордну на той час для українського живопису суму – $97 тис.

Передплатіть «Українську літературну газету» в паперовому форматі! Передплатний індекс: 49118.

Передплатіть «Українську літературну газету» в електронному форматі: https://litgazeta.com.ua/peredplata-ukrainskoi-literaturnoi-hazety-u-formati-pdf/

“Українську літературну газету” можна придбати в Києві у Будинку письменників за адресою м. Київ, вул. Банкова, 2.

Прокоментуєте?