Помер прикарпатський письменник Володимир Сивобровенко

На 85-му році життя відійшов у вічність Володимир Натанович Гінодман (Сивобровенко), відомий калуський літератор-казкар.

Про це повідомляє Голос-Інфо з посиланням на Вікна.

Володимира Сивобровенка називали вродженим казкарем. За фахом був інженером. У своїх казках використовував фольклорну мову, змальовував сцени народного побуту та відтворював народні ремесла.

Окрім казок, Володимир Сивобровенко має у своєму доробку байки на побутову та любовну тематику. А ще автор наважився продовжити знамениту казку відомого дитячого письменника Петра Єршова. У «Нових пригодах Горбоконика» розповів те, чого не дописав геніальний письменник.

Літературний інститут імені Максима Горького визнав казку Володимира Сивобровенка «Нові пригоди Горбоконика» однією з кращих і вніс письменника до списку Петра Єршова під номером 8 (список розпочато у 1852 році).

Реклама

Підпишіться на закритий телеграм УЛГ! Посилання на канал

Загалом на рахунку автора — 10 книг. Зокрема, казка «Нові пригоди Горбоконика» осіла у приватних колекціях трьох президентів України та в 13-ти країнах на трьох континентах. У 2007 році калушанин став переможцем Всеукраїнського конкурсу художньої літератури в Українському Домі (Київ).

На честь казкаря свій талант подарували художник Василь Цапів, який створив портрет, та скульптор, член НСХУ Ігор Семак, якому належить авторство бюсту письменника.

 

Передплатіть «Українську літературну газету» в паперовому форматі! Передплатний індекс: 49118.

Передплатіть «Українську літературну газету» в електронному форматі: https://litgazeta.com.ua/peredplata-ukrainskoi-literaturnoi-hazety-u-formati-pdf/

“Українську літературну газету” можна придбати в Києві у Будинку письменників за адресою м. Київ, вул. Банкова, 2.