Помер Мікіс Теодоракіс – грецький композитор, який вигадав мелодію сиртакі

У віці 96 років помер грецький композитор Мікіс Теодоракіс. Він вигадав мелодію сиртакі, яка вперше прозвучала в фільмі “Грек Зорба” у 1964 році. Як інформує suspilne.media, про цю втрату сьогодні повідомила низка грецьких ЗМІ.

Мікіс Теодоракіс народився на грецькому острові Хіос у 1925 році. Хлопчик з дитинства виявляв цікавість та хист до музики. Перші мелодії він почав вигадувати ще до того, як опанував бодай-який музичний інструмент.

На жаль, його музичні пошуки перервала спочатку Друга світова війна: молодий талант пройшов через заслання та тортури. У часи Громадянської війни у Греції хлопець опинився у концтаборі на острові Макронісос.

Справжню музичну освіту Теодоракіс зміг отримати лише у 1950-ті роки, коли вступив до консерваторії в Парижі. У Франції він багато писав, зокрема поклав на музику вірші грецького революціонера Янніса Ріцоса.

Реклама

Підпишіться на закритий телеграм УЛГ! Посилання на канал

Після закінчення навчання композитор повернувся на батьківщину, де паралельно будував музичну кар’єру та вів активну політичну діяльність, прагнучи протистояти диктатурі. Через революційні погляди його музика на певний час опинилася під забороною, а сам композитор потрапив за ґрати, а далі – знову в концтабір. Його вдалося звільнити під тиском громадськості та культурних діячів.

Мікіс Теодоракіс став автором чималої кількості симфоній, камерних творів, а також популярних пісень та танців у народному стилі.

Найбільш відомий його твір — це мелодія сиртакі, яку він вигадав для фільму “Грек Зорба”. Після виходу стрічки цей танець став візитівкою країни та прославився на весь світ.

 

Передплатіть «Українську літературну газету» в паперовому форматі! Передплатний індекс: 49118.

Передплатіть «Українську літературну газету» в електронному форматі: https://litgazeta.com.ua/peredplata-ukrainskoi-literaturnoi-hazety-u-formati-pdf/

“Українську літературну газету” можна придбати в Києві у Будинку письменників за адресою м. Київ, вул. Банкова, 2.