Поети гостювали в Ірпені у Григорія Кочура

323

15 серпня у приватному літературному музеї Григорія Кочура, що в Ірпені, відбулася поетично-музична зустріч у рамках ювілейного проєкту Національної спілки письменників України «Літературні квартирники».

Двері дому відомого перекладача, поета, літературознавця Григорія Кочура завжди були відчиненими для багатьох талановитих письменників. У 60–70 роках ХХ століття сюди стікалася як творча молодь, так і вже визнані класики літератури та інших мистецтв. Тут гостювали Ліна Костенко, Іван Світличний, Микола Лукаш, Василь Симоненко, Василь Стус, Іван Драч, Михайлина Коцюбинська, Євген Гуцало, Дмитро Павличко, Віталій Коротич, Андрій Содомора, Євген Сверстюк та ін.

 

А цього разу в музеї-садибі Григорія Порфировича зібралося нове письменницьке покоління. На затишній терасі в тіні яблунь і горіхів за чаєм і випічкою звучала поезія, авторська пісня, розповіді про унікальну особистість колишнього господаря будинку.

Зустрічала гостей директорка музею, невістка перекладача, акторка театру і кіно Марія Кочур, яка й екскурсію будинком організувала, і частування.

Свою творчість представили відомі в літературних колах України поети, серед яких Наталія Бельченко, Ірина Мостепан, Юлія Бережко-Камінська, Юлія Вротна, Юлія Шекет, Олена Євтєєва та інші. А ірпінський бард, засновник клубу авторської пісні «Ключ» Олександр Редич подарував низку пісень, зокрема й на вірші сучасних українських авторів.

Нагадаємо, «Літературні квартирники» відбувається в рамках відзначення 30-ї річниці Національної спілки письменників України, яка виникла після розпаду РСРС на основі українського осередку радянської Спілки письменників.

Кабінет молодого автора НСПУ

 

Передплатіть «Українську літературну газету» в паперовому форматі! Передплатний індекс: 49118.

Передплатіть «Українську літературну газету» в електронному форматі: https://litgazeta.com.ua/peredplata-ukrainskoi-literaturnoi-hazety-u-formati-pdf/

“Українську літературну газету” можна придбати в Києві у Будинку письменників за адресою м. Київ, вул. Банкова, 2.

 

 

Прокоментуєте?