Пам’ятник Пушкіну в Одесі облили червоною фарбою

В Одесі влаштували акцію протесту в межах декомунізації, обливши червоною фарбою пам’ятник Олександру Пушкіну в Одесі.

Про це пише видання “Гривня”.

Зокрема, пам’ятник Пушкіну облили фарбою у суботу, 18 листопада. Незважаючи на те, що Кабінет міністрів ухвалив рішення про вилучення з Державного реєстру нерухомих пам’яток культурної спадщини національного значення пам’ятників деяким російським і радянським діячам, влада Одеси, ймовірно, не планує зносити пам’ятники Пушкіну та Воронцову.

“Перфоманс” з фарбою влаштував відомий одеський художник Ярослав Войцеховський, який приніс із собою на площу драбину та фарбу, якою залив постамент. На акцію миттєво відреагували правоохоронці, які приїхали на Думську площу та склали протокол на художника.

Реклама

Підпишіться на закритий телеграм УЛГ! Посилання на канал

Подібну акцію також розкритикувала очільниця благодійного фонду “Корпорація монстрів” Катерина Ножевнікова, яка вважає, що подібні дії можна кваліфікувати як провокацію та спробу зганьбити мітингарів.

Той, хто це зробив, провокатор і просто перекреслив все, що ми там три місяці робили. Ви навмисно це зробили, щоб дискредитувати нас, чи ви просто дурні, не знаю… Але це просто вандалізм. Переносити пам’ятники до музеїв – це питання містян. Яке досі дискутується. Але ось такий вандалізм – це просто дніще”, – цитує видання Ножевнікову.

Художник вирішив пояснити свій вчинок та зявив, що влаштував “перфоманс”, аби продемонструвати, що пам’ятнику Пушкіну не місце на вулицях українських міст. За словами Войцеховського, червона фарба символізує кров, яку українці не помічають, залишаючи подібні постаменти в населених пунктах.

Журналіст Костянтин Андріюк уточнює, що поліція склала на художника два адмінпротоколи за дрібне хуліганство.