Нобелівську премію з літератури отримала французька письменниця Анні Ерно

Сьогодні оголосили лауреатку Нобелівської премії з літератури – нею стала 82-річна французська письменниця Анні Ерно. Нагадаємо, що серед тих, хто міг отримати Нобелівську премію цього року, був український письменник і активіст Сергій Жадан – на здобуття премії його висунула Польська академія наук.

Нобелівський комітет зазначив, що Анні Ерно отримала премію «за мужність і гостроту, з якою вона розкриває коріння, відчуження та колективні обмеження особистої пам’яті». Перший роман Ерно був опублікований в 1974 році. Як каже сама авторка, роман “Порожні кімнати” відображає стихійний бунт вихідців з низів у їхньому бажанні порвати зі своїм середовищем задля прилучення до вищого рівня цивілізації та культури.

З цього роману і до сьогодні твори Анні Ерно відносять до жанру автофікшен, адже в основі більшості текстів Ерно лежать автобіогрфічні мотиви. Ерно розповідає про власне особисте життя, шлюб, формування власної сексуальності та аборт, боротьбу з раком грудей та смерть матері. Серед найвідомших книжок Ерно, що в різні часи були відзначені ретйингами New York Times та Washington Post – “Проста пристрасть” (про закоханість Ерно в чоловіка зі Східної Європи) “Жінка” (про смерть матері Ерно від хвороби Альцгеймера) та “Місце” (про стосунки пиьсмениці з батьком). Українською, зокрема, можна знайти її збірник “Майдан. Жінка”, виданий у “Фоліо”.

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал

vogue.ua