Названо лауреатів ІІІ Всеукраїнського літературного конкурсу малої прози імені Івана Чендея

11 вересня в Ужгороді, під час «Чендей фесту 2020», нагородили лауреатів ІІІ Всеукраїнського літературного конкурсу малої прози імені майстра новели, автора сценарію до фільму “Тіні забутих предків” Івана Чендея. Про це повідомляє zakarpattya.net.ua.

 У номінації «Мала проза» перемогу здобули:

1 премія –  Ольга Деркачова (Івано-Франківськ) за оповідання «Вода».

2 премія – Олена  Миклащук (Хмельницький) за оповідання «Чорний ангел», Віктор Полянецький (Кропивницький) за оповідання «Над кручею».

3 премія – Андрій  Кириченко (Біла церква) за оповідання  «Подруга», Тетяна П´янкова (Івано-Франківськ) за оповідання  «Пташечка», Вероніка Калитяк (Івано-Франківськ) за оповідання «Гарячий віск».

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал

У номінації «Чендеєзнавство» (вивчення життя і творчості Івана Чендея) лауреатами стали:

1 місце – Роксолана Жаркова (Львів) за науково-публіцистичний аналіз «Чи-(я) – Музика?».

2 місце – Антоніна Царук (Кропивницький) за нарис «Осердя художнього світу Івана Чендея».

3 місце – Ольга Брюховецька (Київ)  за нарис «Леді зникає: травматична пам´ять колективу у фільмі «Тіні забутих предків», Наталія Мрака (Львів) за нарис «Психопоетика Івана Чендея».

Особливі відзнаки журі конкурсу також отримали: «Кращий твір юного автора» – Аліна Шевченко  за оповідання «Подорож до центру Землі», «Блискуче висвітлення гострої соціальної тематики» – Сергій Добош (Київ, Ужгород) за оповідання «Підвал», «Блискуче висвітлення гострої соціальної тематики» – Денис Донець (Одеса) за оповідання «Конвеєр», «Віртуозне володіння словом та художніми засобами» – Володимир  Святненко (Київ)  за оповідання  «Вигнанець».

Загалом цьогоріч на поштову скриньку надійшло понад 190 текстів з різних куточків України та з-за кордону.

До складу журі конкурсу увійшли: доктор філологічних наук, чендеєзнавець Сидір Кіраль, професор Київського університету ім. Б. Грінченка Микола Васьків, донька Івана Чендея, вчителька української мови та літератури Марія Чендей-Трещак, письменники Павло Вольвач, Олександр Гаврош, Сергій Федака, журналістка та аналітикиня Галина Плачинда.

Проєкт «Чендей Фест 2020» реалізується в межах партнерської програми «Культура.Туризм. Регіони» Українського культурного фонду, Програми USAID «Конкурентоспроможна економіка України» (КЕУ) та Офісу розвитку малого та середнього підприємництва (SME.DO) при Міністерстві розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України.

За підтримки Управління у справах культури, молоді та спорту Ужгородскої міської ради та БО “Міжнарордний благодійний фонд імені Івана Чендея”.

Передплатіть «Українську літературну газету» на 2020 рік! Передплатний індекс: 49118.

Передплатіть «Українську літературну газету» на 2020 рік в електронному форматі: https://litgazeta.com.ua/peredplata-ukrainskoi-literaturnoi-hazety-u-formati-pdf/

“Українську літературну газету” можна придбати в Києві у Будинку письменників за адресою м. Київ, вул. Банкова, 2.