“Назад в «Світле майбутнє»”: Росія забороняє спілкуватися вченим

Розмови про те, що Росія все більше і більше стає схожа на країну часів Радянського союзу підкріплюються діями і законами законодавчої влади. Крім тотального контролю опозиції, в Кремлі вирішили посилити правила спілкування вчених, які отримують державне фінансування. Про це пише myc.news.

Спочатку слід зазначити, що наказ, який забороняє російським вченим спілкуватися з іноземцями, незалежно від їх наукового ступеня і статусу, був підписаний ще в 2019 році. Згідно з указом, діячам науки заборонено проводити зустрічі в робочий і неробочий час з закордонними громадянами без повідомлення і дозволу керівництва. Відповідні дозволи видаються міністерством.

Тепер закон допрацювали. За новими “правилами” вчені повинні будуть вичитувати про всі закордонні поїздки. Звіти будуть необхідні і про проведені зустрічі й розмови російських наукових співробітників з іноземцями. Однак в даному випадку, звіт не буде вимагати попереднього узгодження з Міністерством і, як зауважив віце-президент РАН Олексій Хохлов, це “добре”, адже могло бути й гірше.

Очевидно, що в Кремлі посилюється параноя. Ці закони є прямим порушенням цивільного права. Тож не дивно, якщо незабаром і інших громадян РФ, які працюють в бюджетних організаціях, зобов’яжуть звітувати про поїздки за кордон, а слідом і зовсім заборонять виїзд за кордон відтворивши “залізна завіса”.

За останні 20 років, в Росії звинуватили в шпигунстві більше 30 вчених. Незважаючи на солідний стаж роботи і жебрацькі зарплати, людей не тільки залишають без додаткових нагород, але підсилюють контроль над ними і в результаті звинувачують в тому, чого вони не робили.

Реклама

Підпишіться на закритий телеграм УЛГ! Посилання на канал

Тепер стає зрозуміло, чому в Росії так часто відбуваються нещасні випадки під час випробувань. Посилюючи систему бюрократії, країна втрачає цінних кадрів, а також час, який могла б витратити на роботу. Все це дуже нагадує СРСР, коли довгий ланцюжок відомств гальмувала наукові відкриття, а без закордонного співробітництва вчені втрачали можливості знайти новий досвід, який став би в нагоді для наукового прогресу. Чого чекати, якщо країною керує чекіст?

 

Передплатіть «Українську літературну газету» в паперовому форматі! Передплатний індекс: 49118.

Передплатіть «Українську літературну газету» в електронному форматі: https://litgazeta.com.ua/peredplata-ukrainskoi-literaturnoi-hazety-u-formati-pdf/

“Українську літературну газету” можна придбати в Києві у Будинку письменників за адресою м. Київ, вул. Банкова, 2.