Нацрада просить виробників і постачальників телеприймачів і ґаджетів припинити постачання з Росії

Національна рада з питань телебачення і радіомовлення наполегливо просить виробників і постачальників телевізійних приймачів, медіаплеєрів, смартфонів та інших пристроїв, які дозволяють використовувати спеціальні програми для прийому і перегляду медіаінформації з використанням мережі інтернет, якнайшвидше відмовитися від постачання такої техніки з території Російської Федерації, а також техніки, яка виробляється для реалізації та використання на території РФ.

Як повідомляє detector.media, відповідне звернення на засіданні Нацради 14 січня оголосив перший заступник голови регуляторного органу Валентин Коваль. Також звернення оприлюднили на офіційному сайті Нацради.

Нацрада нагадала, що 31 грудня 2020 року уряд країни-агресора затвердив перелік програм для електронних обчислювальних машин, які мають бути попередньо встановлені на окремі види технічно складних товарів.

Це означає, що на телеприймачі з функцією Smart TV або з операційними системами для використання за стосунків у Росії будуть встановлювати застосунки для перегляду низки телеканалів та сервісів, які в Україні підпадають під санкції та заборонені для розповсюдження на території нашої країни.

На смартфони та інші портативні пристрої, вироблені в РФ або вироблені для реалізації і використання на території РФ, будуть встановлені застосунки від компаній, які теж підпадають під санкції на території України.

Реклама

Підпишіться на закритий телеграм УЛГ! Посилання на канал

«Ми звертаємося до мереж роздрібної торгівлі та приватних підприємців також припинити практику встановлення програм, які дозволяють переглядати заборонені канали або користуватися забороненими сервісами, під час продажу електронних пристроїв кінцевому споживачеві», – йдеться у зверненні Нацради, яка запевняє, що готова до конструктивного діалогу з виробниками телевізійного обладнання.

Регулятор також попросив уряд і РНБО «докласти швидких і ефективних зусиль, аби запобігти постачанню такої техніки до України, інакше це призведе до створення додаткових ризиків для громадського спокою, посилить інформаційних вплив держави-агресора, дасть новий поштовх розвитку піратства в Україні».

 

Передплатіть «Українську літературну газету» в паперовому форматі! Передплатний індекс: 49118.

Передплатіть «Українську літературну газету» в електронному форматі: https://litgazeta.com.ua/peredplata-ukrainskoi-literaturnoi-hazety-u-formati-pdf/

“Українську літературну газету” можна придбати в Києві у Будинку письменників за адресою м. Київ, вул. Банкова, 2.